Karolina Gibki nową wokalistką legendarnego Maanamu

Karolina Gibki, aktorka współpracująca z Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, została nową wokalistką legendarnej grupy rockowej Maanam, która obecnie funkcjonuje pod nazwą ex Maanam.

Zespół powstał na początku stycznia 2019 roku z inicjatywy gitarzysty Ryszarda Olesińskiego oraz perkusisty Pawła Markowskiego, muzyków oryginalnego Maanamu, którzy doszli do porozumienia z Kamilem Sipowiczem, mężem Kory, w kwestii wykorzystywania nazwy zespołu. Wcześniej muzycy funkcjonowali jako Złoty Maanam, a w składzie znajdowali się również basista Bogdan Wawrzynowicz, gitarzysta Krzysztof Zawadka (wcześniej Oddział Zamknięty) oraz wokalistka Karolina Leszko, wybrana do tej roli przez samego Marka Jackowskiego.

Na początku 2019 roku ruszyły castingi na nową wokalistkę Maanamu, jednego z najznakomitszych polskich zespołów. Ostatecznie wybór padł na Karolinę Gibki, absolwentkę Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego we Wrocławiu, współpracującą od 2014 roku z Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Taka informacja pojawiła się na oficjalnym Facebooku ex Maanamu 4 lutego 2019 roku, czyli tydzień przed pierwszą rocznicą premiery spektaklu muzycznego Bądź taka, nie bądź taka, w którym Karolina Gibki wcieliła się w rolę Kory i wykonała utwory Maanamu z pierwszej połowy lat osiemdziesiątych, m.in.: Stoję, stoję, czuję się świetnie, Bądź taka, nie bądź taka, Oddech szczura, Ta noc do innych jest niepodobna, Jesteśmy ze stali, Nocny Patrol czy Boskie Buenos. Spektakl wyreżyserowała Joanna Satanowska, zaś scenariusz powstał na podstawie książki Kora, Kora. A planety szaleją Kamila Sipowicza.

Na fanpage’u ex Maanamu możemy przeczytać, czym kierowali się muzycy podczas wyboru nowej wokalistki, a także o najbliższych planach zespołu: Zauroczyła nas swoją urodą, talentem,osobowością, ale przede wszystkim bijącą od niej pozytywną energią. Od dziś bierzemy się do pracy, by jak najszybciej spotykać się z Wami na koncertach. Planujemy też odkurzyć z naszej szuflady kompozycje, których trochę się nazbierało i zaskoczyć Was niebawem premierowymi utworami.

Zanim Karolina Gibki stanie na scenie wraz z muzykami legendarnego Maanamu, widzowie tarnowskiego teatru będą mogli zobaczyć i usłyszeć aktorkę w repertuarze Kory w spektaklu Bądź taka, nie bądź taka, który w połowie lutego 2019 roku powróci na Małą Scenę.

Najbliższe spektakle: 14, 15 lutego 2019, godz. 19:00 oraz 14, 15 marca 2019, godz. 19:00.

Krystian Janik

Fot. Paweł Topolski: http://www.teatr.tarnow.pl/spektakls/view/469