Kolejny mural powstanie w Tarnowie. W tej części miasta jeszcze go nie ma

Mościce również będą miały swój mural. Wielkoformatowy obraz powstanie na ul. ks. Indyka. Będzie to efekt warsztatów organizowanych przez Centrum Sztuki Mościce, które odbędą się 18-19 maja. Trwają zapisy na to wydarzenie.

Warsztaty są skierowane do dorosłych oraz do młodzieży powyżej 12 roku życia. Poprowadzi je twórca i aktywista, który od ponad 30 lat tworzy murale uliczne zaangażowane społecznie – Dariusz Paczkowski. Jak wyjaśniają pomysłodawcy projektu, tarnowski mural nie będzie zwykłym obrazem, ma zwracać uwagę na istotne problemy społeczne. Do tego ma promować dobre postawy obywatelskie i wartości ważne dla każdego człowieka.

Zajęcia będą okazją, by poznać teorię malarstwa ulicznego i praktykę w postaci malowania muru. Grupa będzie pracowała na szablonach przygotowanych wcześniej na warsztatach, uczestnicy wspólnie wybiorą temat na mural.

Udział w warsztatach jest płatny. Grupa może liczyć 20 osób, liczy się kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje o warsztatach dostępne na stronie http://www.csm.tarnow.pl/

Fot. Wydział Komunikacji Społecznej UMT