Kolejna inwestycja w Tarnowie.

Pomimo kryzysu pandemicznego tarnowskie firmy podejmują decyzje o inwestowaniu. Do dyspozycji przedsiębiorców są tarnowskie instytucje zajmujące się wspieranym przedsiębiorców, prężnie działający Wydział Rozwoju Gospodarczego w UMT oraz eksperci Krakowskiego Parku Technologicznego. W inwestycjach pomagają ulgi podatkowe, które można uzyskać w Krakowskim Parku Technologicznym.

Na taki krok zdecydowała się firma Pajor Technology. Spółka skorzystała z decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Zaplanowana przez Pajor Technology inwestycja wyniesie ponad 10 milionów zł. Dzięki Decyzji o wsparciu w ramach PSI, spółka nie będzie musiała zapłacić podatku dochodowego w wysokości 5,5 mln zł.

Nowy zakład produkcyjny zostanie wybudowany w Tarnowie. Dzięki temu powstanie przestrzeń produkcyjna o odpowiedniej powierzchni dla dużych projektów, z możliwością zwiększenia jakości wyrobów poprzez internalizację obróbki wielkogabarytowej CNC. Umożliwi to też realizację kompleksowych projektów wymagających odpowiedniego zaplecza. W budynku znajdzie się również przestrzeń biurowo-techniczna. W ramach projektu powstanie co najmniej 5 nowych miejsc pracy.

„Wydaliśmy już 6. decyzję dla przedsiębiorstwa inwestującego w Tarnowie. Ogromnie się z tego cieszymy, bo wsparcie rozwoju gospodarczego drugiego – co do wielkości  – w naszym regionie miasta,  ma dla KPT  duże znaczenie. Pragnę podkreślić, że nasza współpraca z Wydziałem Rozwoju Gospodarczego oraz Tarnowskim Klastrem Przemysłowym jest bardzo dobra, stąd takie efekty. Dodam, że ze względu na duże zainteresowanie firm inwestycjami w ramach PSI, rozważamy uruchomienie stałego punktu informacyjnego KPT. Jesteśmy w tej sprawie w kontakcie z Panem Prezydentem Romanem Ciepielą.  Przypomnę także, że w Tarnowie inwestuje się na specjalnych warunkach. Konieczne do poniesienia do uzyskania ulgi podatkowej nakłady inwestycyjne są tam dużo niższe. Warto skorzystać” – skomentowała Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym

Pajor Technology Sp. z o.o. istnieje na rynku od 2016 r. Zajmuje się obróbką maszynową, spawaniem konstrukcji stalowych, produkcją i montażem maszyn przemysłowych.

Właścicielom firmy gratulujemy decyzji o inwestowaniu. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój.

Dział Obsługi Inwestora, Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.