Wracają Dokumenty proszę ….

Przez trzy dni 23, 24 i 25 czerwca zapraszamy do Kina Marzenie na cykl projekcji filmów dokumentalnych. Seanse odbywać się będą o godzinie 17:30. Bilety: 14,99 zł dostępne będą w kasie kina Marzenie oraz on-line.

23/06
Czyściciele Internetu, reż. Moritz Riesewieck, Hans Block Niemcy / Brazylia 2018, 88’
Film ukazujący nieznane szerzej oblicze sieci. Pozwala lepiej zrozumieć prawa rządzące przestrzenią Internetu, kiedyś nazywanego wirtualną rzeczywistością, która dziś już na dobre zawładnęła naszym życiem w niemalże każdym jego aspekcie.

24/06
Podziemie nadziei, reż. Jan Bluz, Polska 2018 85’
Dokument przybliża historię legalizacji medycznej marihuany w Polsce. Twórca opowiada o kilku niezwykłych i poruszających bohaterach, którzy w dużej mierze przyczynili się do zmian, często przy tym ryzykując i działając niezgodnie z prawem.

25/06
Mój kraj taki piękny, reż. Grzegorz Paprzycki, Polska 2019 30’
W filmie autor dokumentuje nasilające się w ostatnich latach agresywne zachowania środowisk skrajnie prawicowych oraz próby podejmowania dialogu ze strony opozycjonistów. Bardzo ważny głos w sprawie kondycji naszego społeczeństwa oraz pytanie o jego najbliższą przyszłość.

Nasza mała Polska, reż. Matěj Bobřík, Polska 2019 70’
Dokument poświęcony grupie studentów Wydziału Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych, którzy przygotowują się do premiery swojego dyplomowego przedstawienia. Obok losów sowich bohaterów twórca przedstawia bardzo prawdziwą opowieść o wkraczaniu w dorosłość.

Kino Marzenie