Jesienny tarnowski teatr.

Czy jesteś fanem dobrej sztuki teatralnej? Jeśli tak, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość – w kasach tarnowskiego teatru są już do nabycia bilety na wrześniowe spektakle. Dostępne są one również na stronie internetowej (https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/).

Na dobry początek 67-go sezonu artystycznego będzie wiele wydarzeń muzycznych, ale nie tylko. Obejrzymy także komedie oraz wzruszające historie. Miłym akcentem, rozpoczynającym już w pierwszej połowie września maraton różnorodnych spektakli, będzie ”Mayday” Raya Cooneya. Premierę zaplanowano na sobotę 12 września, zaś pokazy przedpremierowe obejrzeć będzie można 5, 6, 10, i 11 września.

Również w pierwszej połowie września będziemy mieli przyjemność wysłuchać ostatnich koncertów w ramach projektu „Muzyka na dachu”, które odbędą się 5 i 6 dnia tego miesiąca. W piątek 11-go września odbędzie się natomiast koncert finałowy pod tytułem „tyle słońca w naszym mieście”. W koncercie zaśpiewa SOLski Chór, a sam występ odbędzie się w niezwykłym otoczeniu – wśród przepięknych kwiatów na zielonym dachu teatru.

Z kolei 13 września będzie miało miejsce ostatnie muzyczne wydarzenie sezonu – koncert Anny Marii Jopek z zespołem.

W jesiennym repertuarze teatru nie zabraknie również niezapomnianych wrażeń dla najmłodszych. Od 16-go do 18-go września dzieci będą mogły obejrzeć różne bajki, między innymi „Jasia i Małgosię”.

Dla dorosłych przygotowano również wiele atrakcyjnych spektakli. W dniach 17, 18, 22 i 29 września będą to „Bracia Karamazow” Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Marty Streker. Wielbicieli twórczości Sławomira Mrożka zaprasza teatr w dniach 23-26 września na „Tango”, z którym zmierzył się Edward Wojtaszek. Także sympatycy nieśmiertelnego Aleksandra Fredry znajdą coś dla siebie – wystawiane 19 i 20 września „Śluby panieńskie” reżyserowane przez samego Wojciecha Malajkata. Wreszcie, na koniec września, „Oskar i pani Róża” – spektakl na podstawie bestsellerowej książki Ericha-Emmanuela Schmitta, przygotowany przez Mateusza Olszewskiego. Będzie go można obejrzeć w dniach: 27, 29 i 30 września.

Fot. Fragment przedstawienia „Jaś i Małgosia”