Jakie plany drogowców na ten rok?

Zarząd Dróg i Komunikacji ma w planach kontynuacje rozpoczętych remontów tarnowskich ulic, tras przejazdowych oraz chce podjąć nowe modernizacje, które zwiększą komfort poruszania się drogami naszego miasta. W tym momencie w założeniach jest dalsza przebudowa ulicy Lwowskiej,  rozbudowa węzłów komunikacyjnych w rejonie dawnego „Owintaru”, modernizacja ulic: Nowy Świat, ul. Równoległej, Warsztatowej, Romanowicza jak również organizacja i usprawnienie integracji transportu publicznego.

Jak podkreśla dyrektor ZDiK, Artur Michałek – wszelkie podjęte działania, mają na celu nie tylko podnieść bezpieczeństwo i poprawić ruch na drogach naszego miasta, ale zwiększyć też estetykę Tarnowa i komfort podróżowania mieszkańców. Zaznacza także, że wciąż planowane są kolejne zadania, jakie będą realizowane w niedalekiej przyszłości. 

W tym roku ma zakończyć się pierwszy etap przebudowy ulicy Lwowskiej, który najprawdopodobniej potrwa do jesieni. Jednocześnie będą prowadzone kolejne etapy inwestycji, aby w efekcie wyremontować cały ciąg od ul. Orkana do granicy naszego miasta w kierunku wschodnim. Z kolei w okolicach „Owintaru” w pierwszej kolejności powstanie rondo, łączące ulice Krakowską, Narutowicza i Sikorskiego. Innym elementem jakie podejmą drogowcy będzie budowa drugiego ronda dla ulic Narutowicza i Bandrowskiego. Prace modernizacyjne obejmą również ulicę Sikorskiego oraz odcinek od ul. Szkotnik do Szujskiego. Dalej będą prowadzone roboty drogowe na ulicy Warsztatowej i Romanowicza, rozpoczęte końcem 2020 roku. Natomiast komunikacja będzie bezpieczniejsza dzięki powstaniu nowego węzła przesiadkowego przy ulicy Krakowskiej – w rejonach plant kolejowych.

Jak zaznaczają władze zarządu – na tarnowskiej starówce zaplanowano kolejne zmiany, do których należeć będzie remont nawierzchni, polepszenie standardów technicznych i estetycznych. Obejmą one sąsiedztwo Pasażu Tertilla, ul. Zakątnej, Wekslarskiej, Franciszkańskiej oraz ul. Batorego. Kolejne działania remontowe nastąpią na ulicy Wałowej, która ma stać się zieloną strefą wypoczynku, relaksu i spotkań, a to wszystko za sprawą trzech parkletów. Podobne miejsca mają powstać na pobliskich ulicach i placach. Zielone punkty pojawią się także przy wiatach autobusowych – wokół nich będą rosły kwiaty i pnącza. 

ZDiK przygotowuje również całą dokumentacje projektową na modernizacje ulic: Błonie, Ablewicza, Niedojadły, nowych ścieżek rowerowych, oraz remontów trzech miejskich „obiektów mostowych”. Natomiast na bieżąco w miarę możliwości budżetowych będą wykonywane prace przebudowy chodników oraz montażu i wymiany oświetlenia w różnych częściach miasta. 

źródło/www.tarnow.pl