II Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Bartłomieja Osucha pod hasłem „Wykop raka na aut”

W najbliższą sobotę na hali TOSiR-u przy ulicy Krupniczej, odbędzie się druga edycja halowego turnieju piłkarskiego imienia Bartłomieja Osucha. Jest to sposób uczczenia pamięci byłego piłkarza, przedwcześnie zmarłego na raka jądra oraz zachęcenie do badań profilaktycznych, znacznie ułatwiających walkę z nowotworem. Portal Nasz-Tarnow.pl objął patronat nad tym wydarzeniem.


Od dzieciństwa pasją Bartka był futbol, a piłka ulubioną zabawką, stąd jego ksywa „Balu”. Będąc uczniem szkoły podstawowej zapisał się do Wolanii i dojeżdżał na treningi rowerem z Tarnowa kilka razy w tygodniu. Pamiętamy jego piękne bramki zdobywane w najmniej spodziewanych sytuacjach, jego waleczność i ambicję, jego wielką radość po zwycięskich meczach i smutek po przegranych zawodach. Był człowiekiem niesamowicie koleżeńskim, zawsze służył potrzebującym wszelką pomocą. W czasie choroby, po przebytej chemioterapii przebierał się w strój sportowy i szedł na trening. Jako piłkarz reprezentował barwy Nowej Jastrząbki, Gromu Sufczyn oraz klubu z Białej. Zapamiętamy Bartka jako wspaniałego człowieka i przyjaciela. Dla rodziny pozostanie „Balem”, a dla kolegów„Suchym” – Bartłomieja Osucha wspominają członkowie jego rodziny.

Zawody rozpoczną się 2 lutego o godz. 10.00 meczem w kategorii „Orliki”, podczas którego zaprezentują się ekipy LKS-u Dunajec Zbylitowska Góra oraz Szkółka Piłkarska Oseczka Biała. Na godz. 10.25 zaplanowano uroczyste rozpoczęcie memoriału. Pamięć śp. Bartka Osucha zostanie uczczona minutą ciszy, a organizatorzy przedstawią drużyny biorące udział w turnieju. Swoją obecność zapowiedzieli: Błękitni 1947 Tarnów, KS Nowa Jastrząbka-Żukowice, Wolania Wola Rzędzińska, LKS Grom Sufczyn oraz TS Ziomale. W przerwie sportowej rywalizacji dojdzie do towarzyskiego starcia Rodzinki Bartka z jego Przyjaciółmi. Ostatnim sportowym akordem memoriału będzie rewanżowa konfrontacja Dunajca Zbylitowska Góra ze SP Oseczka Biała, tym razem w kategorii „Żaków”. O 14.15 przewidziane jest wręczenie nagród i uroczyste zakończenie turnieju.

Partnerem medycznym wydarzenia ponownie jest firma CenterMed. W czasie trwania turnieju prowadzone będą bezpłatne badania oraz konsultacje lekarskie dotyczące profilaktyki nowotworowej. Rak jądra atakuje mężczyzn przed 40 rokiem życia. W Polsce wykrywa się co roku około 700 przypadków zachorowań na ten nowotwór. Wcześnie wykryty jest niemal w 100% uleczalny.

Organizatorami turnieju są członkowie rodziny śp. Bartłomieja Osucha, przede wszystkim rodzice: Bożena i Jarosław, siostry: Kasia i Ania oraz wujek Roman. Swojego wsparcia udzieliły firmy: Osuch – Stolarka budowlana, CenterMed i Firma Reklamowa Studio Arte, a także osoby prywatne, zwłaszcza p. Małgorzata Mękal, p. Ryszard Pinas z Lisiej Góry, który na turniejowych trofeach wygraweruje podobiznę Bartka Osucha, p. Andrzej Witek – prezes CenterMed oraz p. Seweryn Partyński – koordynator ds. marketingu CenterMed. Patronem medialnym jest portal Nasz-Tarnow.pl.

Fot. Lidia Jaźwińska, zdjęcia pochodzą z zeszłorocznego turnieju im. Bartłomieja Osucha