„Femmes czyli kobiety” – koncert Justyny Bacz w ramach cyklu Francuski Styl.

Centrum Sztuki Mościce zaprasza 19 lutego o godzinie 18.00 na koncert Justyny Bacz, która zaśpiewa utwory z repertuaru bardzo znanych piosenkarek, takich jak Edith Piaf, Juliette Gréco czy Patricia Kaas. Pojawia się także piosenki, które w Polsce są mniej popularne i być może, zostaną dopiero odkryte przez publiczność.

Piosenki układają się w historię życia kobiety, które mieni się różnobarwnymi emocjami. Tak więc początkowo radosne, beztroskie i pełne nadziei, jak to bywa na początku drogi, utwory z czasem uderzają w poważniejsze tony, by w finale wybrzmieć znowu mocną nutą optymizmu.

Część z tych utworów Justyna Bacz śpiewa w oryginalnej wersji językowej, część z nich w premierowych, autorskich tłumaczeniach. Osobiste interpretacje oraz kunszt wokalny artystki, a także  znakomite aranżacje Mariusza Dubrawskiego w wykonaniu wybitnych muzyków nadają koncertowi wyjątkowy, niepowtarzalny charakter.

Justyna Bacz (…) śpiewa francuskie piosenki. W tej dziedzinie jest najlepsza w Polsce, a i we Francji zdobywa laury – na Festiwalu Brassensa w Paryżu dostała nagrodę publiczności. (…) Po mistrzowsku wykonuje piosenki francuskich bardów.

A koncertując za granicą, przemyca teksty Osieckiej, Kofty, Piwkowskiej.

/ Joanna Nojszewska „Klucz francuski” /

Justyna Bacz to piosenkarka, lingwistka, autorka przekładów piosenek, a także tekstów i muzyki. Śpiewa w Polsce, we Francji i w Niemczech. Występowała także w Szwajcarii oraz w USA.

Jest laureatką licznych festiwali piosenki francuskiej i poetyckiej. W 2013 roku otrzymała nagrodę Publiczności na Festiwalu Dni G. Brassensa w Paryżu. Za promowanie kultury francuskiej w Polsce została odznaczona Orderem Sztuki i Literatury Ministerstwa Kultury Republiki Francuskiej. Współpracuje z Instytutem Francuskim, Ośrodkami Alliance Française, Teatrem Kamienica i ze sceną „Piwnicy na Wójtowskiej” w Warszawie.

Od wielu lat bierze udział wydarzeniach kulturalnych podczas Festiwalu Frankofonii, a także w Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA (Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej) organizowanym przez Stowarzyszenie Literacko-Muzyczne „Ballada”, którego jest członkinią. Od lat zapraszana jest również na Festiwal im. G. Brassensa w Berlinie. Współpracuje ze znakomitymi muzykami w kraju i za granicą. Nagrała pięć solowych albumów: „Tête-à-tête” (2006), „Brassens mon amour”(2008), „Empatik” (2013), „Francuska Chanson française” (2014), „Dalida pieśń miłości” (2017).

Zespół muzyczny pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego

Czas trwania: 90 minut

Informacje / bilety:

Miejsce: sala widowiskowa

Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy). Bilety zakupione online nie podlegają zwrotowi.. Bilety grupowe, w cenie ulgowej, obowiązują przy zakupie minimum 10 biletów.

Kasa CSM, godziny otwarcia i kontakt:

  • tel.: 14 633 46 04, mail: kasa@csm.tarnow.pl
  • poniedziałek – piątek – 10:00 – 20:00
  • sobota – niedziela – 15:00 – 20:00

Natalia Półtorak