Ekskluzywny koncert Anny Marii Jopek w tarnowskim Teatrze.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, z okazji 9 rocznicy śmierci Edwarda Żentary, byłego dyrektora tarnowskiej sceny. 25 maja 2020 roku odbędzie się Koncert Anny Marii Jopek z zespołem.

//Długo zabiegaliśmy o obecność Anny Marii Jopek na koncercie w naszym teatrze –//mówi Rafał Balawejder, dyrektor teatru. //Nasi widzowie i wielbiciele talentu pani Anny zarazem, będą mieli wyjątkową okazję posłuchać znakomitych, audiofilskich utworów w naszej kameralnej przestrzeni. To tym większa gratka, że dwa miesiące później wystąpi przed warszawskim koncertem Stinga na PGE Narodowym. Takich wydarzeń nie można po prostu przegapić!//

Edward Żentara nim trafił do Tarnowa, występował na deskach wielu teatrów w Polsce, m.in. w Lublinie, Warszawie, w Krakowie i Szczecinie; był dyrektorem artystycznym teatru w Koszalinie. Szerszej publiczności dał się poznać, grając m.in. w: “Karate po polsku” Wojciecha Wójcika, “Siekierezadzie” Witolda Leszczyńskiego czy “Trzech młynach” Jerzego Domaradzkiego. Za role w tych filmach został uhonorowany nagrodą Zbyszka Cybulskiego i nagrodą Złoty Ekran, przyznawaną przez Tygodnik “Ekran”. Od lipca 2008 r. do maja 2011 r. był dyrektorem tarnowskiej sceny, gdzie wyreżyserował spektakle: “Zbrodnia i kara”, “Rozmowy z katem” oraz “Przyjazne dusze”.

Anna Maria Jopek – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Mając zaledwie 12 lat zadebiutowała jako pianistka w cyklu koncertów dla dzieci w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Debiut wokalny Anny Marii Jopek miał miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk “Słowiański Bazar” w Witebsku na Białorusi, gdzie otrzymała nagrodę osobiście przyznaną jej przez Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą oraz Wojciechem Młynarskim, a na światowych scenach występowała z takimi osobistościami jak: Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba.

W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, wśród których są: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Hollywood Bowl w Los Angeles, Royal Festival Hall w Londynie, Hamer Hall w Melbourne, Blue Note Tokyo oraz opery: w Tokio i Tel Awiwie. Nagrywała w londyńskich studiach: Real World Studios Petera Gabriela i legendarnym Abbey Road oraz The Power Station na Manhattanie. Zdobyła liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie. Od kilku ostatnich lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w Teatrze Starym w Lublinie w spektaklu „Czas Kobiety” w reżyserii prof. Leszka Mądzika, dla którego współkomponowała muzykę z Robertem Kubiszynem. W 2014 podjęła współpracę z międzynarodową grupą Teatr Pieśń Kozła, wstępując na Fringe Festival w przedstawieniu "Return to the Voice". Wspominany spektakl dostrzegł twórca serialu „Wikingowie” Michael Hirst. Jopek występuje w jednym z odcinków serialu Ostatnia płyta pt. „Ulotne” nagrana wspólnie z Branfordem Marsalistem uzyskała status platynowej. Wiosną 2020 r. Anna Maria Jopek wraz z 10-cio osobowym zespołem wyruszy w premierową trasę koncertową „Przestworza”.

Termin koncertu: 25 maja (poniedziałek),godz. 19:00, Duża Scena

Rezerwacje i sprzedaż biletów w tarnowskim teatrze.

Tel. 14 688-32-87,  784 976 025, 668 323 998

Bilety online: https://bit.ly/39SIYML <https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fbit.ly%2F39SIYML%3Ffbclid%3DIwAR2pRvI-G80tdCe_S6NdfOxbDAKIfeDY8Znaio4klUeyYZfDnaheb3tZVC0&h=AT3UsyJe7_F2XtDHhKnTiz5WGa5vPU8l9GUjjwk5dSvBbv2d53X0jdqFO9m_oNeSzMVHfcWkXRJ_OKRWDKv-WeZu1_bN5ZEmykiOz9mTDICVUMl-KKTnLZ0UmTCaqOIBQvR8pH2eLf3j_aW7ICI_iBB6tj7wU2wwXBKRfFhg9mTf4MWH0D0rN7kTj-pfL03DKqrG_ZEdSkhFuhQns1vDofbvLlAGOdxLmP2-YCxaIG2HLEPG2p2Df-ya9j0ygsBwSsA0KO–TIAIf7c45oXTSXxlUSrjq-iQT2zMFo_AximwOlXXzimn2g3tTUh7RvhNYehAFqh5Z13KXczq7vgqgURBiM0Pzcj2Bgl3jbyWvge3mrVBd8uCPrkK1HbMjl2Sv0LE5j9aLXRV5rn6Kq-yocdWKciCviqC-dcvBKNaK5dJuRCAsvETak9EeiYeru12BOCCLyJzvLQJv7jWj7Vy8buL_3CfuT3QnDUWxMi-yypyGKdqA9WhCj9aqI4CKFXQZwExkvl68nrNqTmHx2DFlB65aC11GDx4ApWHObwB0DZxGcFa-gS3YkbhRg1vfGcUu24MVC-XRS37vBSsciN6CimGaqudaffUf2BaBfb7hhBjptuDDgcprOAcOuMaPnbNgSdL>