Aktywny wypoczynek- Dolina Kobylańska

Warto czasami spędzić miły weekend z dala od miejskiego zgiełku, dlatego też w zakładce Czas Wolny, będziemy starali się wyjść Wam naprzeciw i proponować ciekawe miejsca, o których nie mieliście pojęcia – w okolicach naszego pięknego Tarnowa, jak i nieco dalej. Jesteśmy otwarci na Wasze sugestie, a także doświadczenia! Jeżeli chcecie się nimi podzielić, zachęcamy do nadsyłania ich na nasz adres mailowy.

Dzisiaj chcemy napisać kilka słów o urokliwej Dolinie Kobylańskiej, położonej na terenie wsi Kobylany i Kozienice, oddalonej od Tarnowa ok. 110 km. Naszym zdaniem jest to idealne miejsce na rozpalenie ogniska i spanie pod namiotem. Któż z nas nie ma czasem na to ochoty? Błoga cisza, natura, rozgwieżdżone niebo stanowią idealne połączenie.

Dolina Kobylańska jest prawdziwym rajem dla wspinaczy – zarówno zawodowców jak i tych, którzy chcą dopiero zacząć swoją przygodę z tym sportem. Znajduje się tam mnóstwo dróg wspinaczkowych o zróżnicowanym stopniu trudności, obitych hakami ze stałymi punktami asekuracyjnymi.

Dolina zapewnia liczne atrakcje nie tylko wspinaczom. Jest to miejsce przystosowane również dla seniorów, jak i rodziców z dziećmi. Trasa w większości przebiega płasko i bez nachyleń, dzięki temu można bezpiecznie wybrać się na długie spacery lub wycieczki rowerowe podziwiając piękne widoki. Dno doliny to ścieżka, która czasem jest kamienista, czasem porośnięta trawą, bita, a miejscami przepływa przez nią strumień – Kobylanka. Wybierając się z małym dzieckiem, warto zaopatrzyć się mimo wszystko w nosidło lub chustę, ponieważ na niektórych odcinkach nie jest łatwo. Wózek przyda się, jeżeli jesteśmy bardziej nastawieni na odpoczynek, piknik.

Na zachętę, poniżej wrzucamy kilka zdjęć, aby przybliżyć Wam to urocze miejsce.