Bruk-Bet Termalica przegrywa z Wigrami Suwałki. Trener Zieliński na wylocie?

Plan szybkiego powrotu Bruk-Betu Termaliki Nieciecza do Ekstraklasy przeżywa poważny kryzys już na samym początku sezonu. Dotychczas Słoniki wygrały tylko jedno spotkanie, a porażka 2-3 z Wigrami Suwałki zepchnęła zespół na ostatnie miejsce w tabeli. Coraz głośniej mówi się o zakończeniu przez klub współpracy z trenerem Jackiem Zielińskim, który prowadził drużynę przez ostatnie pół roku.

Ekipa spod Żabna do przerwy utrzymywała jeszcze w miarę korzystny wynik. Co prawda Wigrom prowadzenie dał Sabiłło pokonując Gostomskiego w 21 minucie, ale niespełna kwadrans później Gergel wykonywał rzut rożny, a Szymonowicz wykazał się skutecznością pod bramką rywali. Z pewnością piłkarze spadkowicza z Ekstraklasy mogą żałować sytuacji Bartosza Śpiączki, który tylko minimalnie się pomylił, trafiając w poprzeczkę.

Druga połowa była popisem jednego aktora. Niestety w roli pierwszoplanowej nie wystąpiły gwiazdy Niecieczy tylko młody Słowak Martin Adamec. 20-latek ledwie pięć minut po wznowieniu wyprowadził kolegów na prowadzenie. Udało mu się również przypieczętować zdobycie trzech punktów w 81 minucie, kiedy defensywa Bruk-Betu Termaliki kolejny raz została rozmontowana. Gol wprowadzonego po przerwie Misaka jedynie poprawił bilans bramkowy Małopolan, ponieważ pełną pula została na Podlasiu.

Sojusznikiem Słoników w próbie odbicia się od dna nie jest również terminarz. W niedzielę niecieczanie zmierzą się na własnym obiekcie z liderem Fortuna I Ligi Rakowem Częstochowa. Start meczu o godz. 20.00

Wigry Suwałki – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:2 (1:1)
1:0 Kamil Sabiłło 21′
1:1 Dawid Szymonowicz 35′
2:1 Martin Adamec 55′
3:1 Martin Adamec 81′
3:2 Patrik Misak 90′

Wigry Suwałki: Damian Węglarz – Paweł Olszewski ( Piotr Kwaśniewski 65′), Filip Karbowy, Adrian Karankiewicz, Jonatan Straus – Robert Bartczak, Martin Adamec, Arkadiusz Najemski, Damian Pawłowski (Bartosz Olszewski 74′), Karol Mackiewicz – Kamil Sabiłło (Adrian Piekarski 62′)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Hubert Gostomski – Dominik Sadzawicki, Mateusz Kupczak, Przemysław Szarek (Vlastimir Jovanović 83′), Kamil Słaby (Michał Skóraś 66′) – Roman Gergel, Dawid Szymonowicz, Florin Purece, Martin Miković– Bartosz Śpiączka (Patrik Misak 72′), Vladislavs Gutkovskis