Bruk-Bet Termalica pozyskała nowego bramkarza. Jesienią zaliczył epizod w Ekstraklasie

Wraz z końcem minionego roku, Niecieczę opuścił bramkarz Hubert Gostomski, który wrócił do Jagiellonii Białystok, by następnie zasilić na zasadzie transferu czasowego GKS Jastrzębie. Jego przygoda ze Słoniami nie należała do udanych. Wystąpił tylko w czterech spotkaniach, podczas których Termalica zdobyła 1 punkt, a sam golkiper aż 10 razy wyciągał piłkę z siatki. Na jego następcę został wytypowany Łukasz Budziłek.

Do tej pory 27-letni zawodnik reprezentował barwy Pogoni Szczecin. Jesienią nie cieszył się wielkim zaufaniem Kosty Runjaicia, który w najwyższej klasie rozgrywkowej zaledwie jeden raz dał mu szansę zaprezentowania się na placu gry. Niestety dla Budziłka było to przegrane w bardzo kiepskim stylu starcie z Zagłębiem Sosnowiec. Portowcy doznali wówczas wyjazdowej porażki 0-3.

W pierwszym zespole Pogoni nowy nabytek podżabieńskiego klubu rozegrał jeszcze jeden mecz w ramach Pucharu Polski. I tutaj również mu się nie powiodło. Po 90 minutach szczecinianie remisowali z pierwszoligowym GKS-em Katowice 1-1, ale w konkursie jedenastek lepsi byli już Ślązacy. Golkiper drużyny z północy Polski obronił wówczas jeden strzał oddany z 11 metrów.

Łukasz Budziłek jest wychowankiem GKS-u Bełchatów. Podczas swojej kariery reprezentował również barwy: GKS-u Katowice, Legii Warszawa, Lechii Gdańsk, Chojniczanki Chojnice oraz Wigier Suwałki. Do Bruk-Betu Termaliki trafił na zasadzie wypożyczenia, którego okres upływa 30 czerwca 2019 roku. W klubie z zaplecza Ekstraklasy otrzymał bluzę z numerem 1, choć raczej trudno będzie mu wygryźć podstawowego dotychczas bramkarza Słoni – Dariusza Trelę.

Swój pierwszy tego roku, ligowy mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza zagra 2 marca o godz. 17.00 przeciwko Sandecji Nowy Sącz. Będzie to konfrontacja wyjazdowa.

Fot. Bruk-Bet Termalica Nieciecza