Bilety do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie za 350 groszy

Świętujemy Dzień Teatru Publicznego w Polsce! Z tej okazji bilety na spektakl „Tango” Sławomira Mrożka, grany 19 maja, o godz. 19:00 będzie można zakupić za 350 groszy.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 18 maja 2019 r. o godz. 17:00 i będzie odbywać się wyłącznie w kasie Teatru. Na to wydarzenie nie można dokonywać rezerwacji miejsc. Jedna osoba może zakupić maksymalnie 2 bilety.

„Tango” Sławomira Mrożka to klasyka polskiej literatury spod znaku absurdalnego humoru. Rodzina w dramacie Mrożka to soczewka, w której odbijają się wciąż aktualne niepokoje, napięcia, międzypokoleniowe konflikty i mechanizmy historii. Panuje w niej „bezwład, entropia i anarchia”. Świat naznaczony jest brakiem zasad i rozkładem wartości, a całkowita niemoc inteligencji toruje drogę do władzy prymitywnej, brutalnej sile. Napisana ponad pół wieku temu groteskowa tragikomedia „nie chce się zestarzeć” i z przenikliwością oraz poczuciem humoru opisuje także nasze czasy. Zawsze znajdzie się jakiś Artur, który za wszelką cenę próbuje przywrócić porządek zastanego świata i jakiś Edek, który czai się tuż za plecami tego pierwszego.

Spektakl reżyseruje Edward Wojtaszek. Występują: Matylda Baczyńska, Dominika Markuszewska, Ewa Sąsiadek, Filip Kowalczyk, Ireneusz Pastuszak, Mariusz Szaforz, Tomasz Wiśniewski.

Link do strony organizatora: www.dzienteatrupublicznego.pl

Bilety do teatru za 350 groszy można zakupić w ramach ogólnopolskiej akcji Instytutu Teatralnego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Recenzja: Buntownik w świecie bez buntu. Premiera spektaklu „Tango” Sławomira Mrożka

Inf. Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Fot. Paweł Topolski