9. Leica Street Photo już od jutra w TCK.

Tarnowskie Centrum Kultury i Leica 6×7 Gallery wraz z agencją ZegArt zapraszają na wystawę nagrodzonych fotografii konkursu 9. LEICA STREET PHOTO.

Wernisaż wystawy 19 lutego o godzinie 18:00.

W tym roku po raz pierwszy, wystawa bezpośrednio po prezentacji w Warszawie, wyruszy w tournee po galeriach w całej Polsce. Tarnów znalazł się na samym początku tej trasu i będzie pierwszym miastem, w którym zostaną zaprezentowane nagrodzone prace.

The children are playing waiting for the evening return of the cattle.

Konkurs po raz pierwszy został zorganizowany w 2010 roku, a jego celem była, jak w przypadku wszelkich działań Leica 6×7 Gallery popularyzacja fotografii i odnajdywanie młodych talentów. Wielu spośród laureatów konkursu zdobyło potem nagrody w konkursach międzynarodowych jak np. Damian Chrobak czy Wiktoria Wojciechowska czy Adrian Wykrota.

Co roku zaskakuje coraz większe powodzenie konkursu i rosnące zainteresowanie Street Photo. Na przestrzeni niemal dekady fotografowano ulotne momenty, ludzi i ich ciekawe twarze, zabawne powtórzenia, rytm, formy i światło. Czasem detale skadrowane tak, że mówią więcej niż ktokolwiek by się spodziewał. Do znudzenia można powtarzać wciąż prawdziwe słowa Elliota Erwitta: „dobre zdjęcie w jednym kadrze opowiada historię“.

Fotografie zgłoszone do konkursu powstały w 2019 roku i zgodnie z założeniem konkursu realizują jego temat, którym jest „fotografia uliczna”. Nadsyłanie fotografii  na konkurs zakończyło się 2 stycznia 2020, a ostateczny wynik konkursu został ogłoszony podczas wernisażu wystawy 24 stycznia 2020, w Leica 6×7 Gallery, w Warszawie.

Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 3200 fotografii, z których Jury pod przewodnictwem Tomasza Tomaszewskiego, w składzie: Agata Grzybowska, Rafał Łochowski, Karol Grygoruk oraz Michał Warda, wybrało 18 laureatów. Ta grupa doświadczonych fotografów, reporterów oraz przedstawiciel Leica 6×7 Gallery, nagrodzili następujących autorów:

Joanna Mrówka (Grand Prix), Tymon Markowski, Grzegorz Bukalski,

Wojtek Ryziński (dwie fotografie), Michał Leja, Daniel Frymark, Michał Medyński, Roman Gieszczyk,

Beata Zawrzel, Mariusz Pietranek, Szymon Lewinski (dwie fotografie), Janusz Sytek, Jan Skwara,

Ewa Szawłowska, Dariusz Szubiński, Andrzej Kubik, Witold Woszczyna, Mateusz Balcerzak

Wystawa czynna od 20 lutego do 14 marca 2020 r. Galeria TCK czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, w soboty w godz. 10.00-17.00. Galeria TCK – Rynek 5 – Tarnów. Bilety w cenie 3 zł i 2 zł (ulgowy).