80 Rocznica wybuchu bombowego na tarnowskim dworcu.

1 września 1939r. rozpoczęła się II wojna światowa. W tym roku mija 80 rocznica tego najtragiczniejszego w dziejach ludzkości konfliktu międzynarodowego. W naszym mieście już w dniu dzisiejszym rozpoczną się obchody tej rocznicy. Jest to związane z zamachem bombowym na dworcu tarnowskim, który miał miejsce dokładnie 80 lat temu.

W Domu Technika NOT przy Rynku o godz. 16.30 odbędzie się konferencja i otwarcie wystawy poświęconej wydarzeniom z 1939r. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wysłuchać wykładów na temat sytuacji politycznej w Europie, przygotowaniach do wojny, ważniejszych bitew w czasie kampanii wrześniowej oraz deportacji ludności polskiej. O godz. 18.30 na dworcu kolejowym odbędą się obchody upamiętniające tragiczne wydarzenia sprzed 80 lat. Pod tablicą złożone zostaną kwiaty, a także będzie możliwość obejrzenia wystawy „Przeciw wojnie”.

Natomiast w niedzielę rozpoczną się uroczystości patriotyczne przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W tym roku rozpoczną się one równo z rocznicą ostrzału Westerplatte, czyli o godz. 4.45.

O godz. 9.30 w kościele Misjonarzy odprawiona zostanie msza za Ojczyznę, a po niej przemarsz do Izby Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej, gdzie zaplanowana została prezentacja historycznego uzbrojenia i odsłonięcie tablicy pamiątkowej.