60-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.

Centrum Sztuki Mościce zaprasza, 3 czerwca 2023 o godz. 17:00 na koncert jubileuszowy 60-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Artysta znaczy tyle, ile znaczy zachwycony jego występem widz. Sprzedaż biletów w kasie i online od 8 maja 2023, od godziny 12:00.

Na scenie zaprezentują się wszystkie grupy taneczne, w przygotowanym, specjalnie na ten koncert, programie.

 Zespół działa nieprzerwanie od 1963 roku. Wraz ze zmianą ustrojową przechodził różnorodne formy organizacyjne, począwszy od Zespołu reprezentacyjnego Zakładów Azotowych – dzisiejszej Grupy Azoty, Zespołu Reprezentacyjnego Tarnowa, zespołu działającego w ramach Mościckiej Fundacji Kultury, po dzisiejszy status grupy działającej w Centrum Sztuki Mościce Instytucji Kultury Województwa Małopolskiego. Wytrwał i nieustannie się rozwija dzięki zbiorowej i indywidualnej pasji zarówno członków amatorów jak i niezwykłemu zaangażowaniu profesjonalnej kadry.

Świerczkowiacy są ambasadorem Polski na międzynarodowych festiwalach. Świerczkowiacy specjalizują się w niezwykle bogatym folklorze Małopolski i są ekspertami w folklorze Krakowiaków Wschodnich. Kostiumeria zespołu mieści setki oryginalnych, w większości ręcznie wykonanych, kostiumów. Świerczkowiacy reprezentowali Polskę w kilkudziesięciu zagranicznych festiwalach, odbyli 57 podróży zagranicznych do 19 krajów, w których odwiedzili 150 miast. Zostali laureatami ponad trzydziestu nagród i wyróżnień.

Informacje / bilety:

  • Miejsce: sala widowiskowa
  • Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy). Bilety zakupione online nie podlegają zwrotowi. Bilety grupowe, w cenie ulgowej, obowiązują przy zakupie minimum 10 biletów.
  • Kasa CSM, godziny otwarcia i kontakt: tel.: 14 633 46 04, mail: kasa@csm.tarnow.pl, poniedziałek – piątek – 10:00 – 20:00, sobota – niedziela – 15:00 – 20:00

Zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu 60 – lecia Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.

Natalia Półtorak