Zwycięstwo Unii Tarnów na inaugurację II ligi futsalu.

Unia Tarnów pokonała BSF Busko-Zdrój 8:4 w premierowym starciu II ligi futsalu grupy małopolsko-świętokrzyskiej. Hat-trickiem popisał się Dominik Wardzała.

W pierwszej części spotkania kibice zgromadzeni w buskiej hali oglądali tylko jedną bramkę. Ta padła w 9 minucie meczu a jej autorem był zawodnik gospodarzy Michał Krzemiński. Po zmianie stron byliśmy za to świadkami prawdziwej strzelaniny, a gole zaczęły padać w zawrotnym tempie. Najpierw prowadzenie Wilków podwyższył Mateusz Janiec i po 24 minutach gry tarnowianie przegrywali 0:2. Jaskółki pokazały jednak, że potrafią odrabiać straty – już trzy minuty później na tablicy wyników widniał rezultat remisowy, a na listę strzelców wpisali się Szymon Adamski i Kamil Pawlak. Biało-niebiescy z prowadzenia cieszyli się jednak tylko przez minutę, gdyż za sprawą Michała Krzemińskiego to miejscowi ponownie objęli prowadzenie w spotkaniu. Okres pomiędzy 31 a 34 minutą to prawdziwy popis Jaskółek – w ciągu zaledwie trzech minut tarnowianie od wyniku 2:3 wyszli na prowadzenie 6:3. O sporym pechu może mówić zawodnik ekipy z Buska-Zdroju Patryk Klepacz, który dwukrotnie pokonał własnego bramkarza. BSF próbował jeszcze odwrócić losy spotkania zdobywając bramkę numer cztery. Jednak na odpowiedź Unii nie trzeba było długo czekać. W ostatniej minucie gry Dominik Wardzała zdobywając dwie bramki skompletował hat-tricka i ustalił wynik na 8:4 dla Jaskółek.

BSF Busko-Zdrój – ZKS Unia Tarnów 4:8 (1:0)

BSF: Sarnecki, Siek – Zoch, Śliski, Klepacz, Krzemiński, Kowalski, Lasia, Janiec, Rajca, Florczyk, Kumor

Unia: Kwiek, Strzelecki – Pawlak, Malisz, Adamski, Wardzała, Pasek, Nytko, Miłkowski, Sumara