ZWIEDZAJ TARNÓW I OKOLICE!

Lato to najlepsza okazja by podjąć aktywny wypoczynek, a miło gdy dodatkowo połączymy go ze zwiedzaniem swojego najbliższego otoczenia. Czy każdy z Was zna dobrze Tarnów, legendarne ciekawostki miasta i historyczne miejsca? Jeśli chcesz sobie przypomnieć, lub dowiedzieć się więcej o swoim mieście skorzystaj z bezpłatnych spacerków z przewodnikiem na które zaprasza Tarnowskie Centrum Informacji. Masz jeszcze czas do 31 sierpnia br. 

Zapisy nie obowiązuje, wystarczy o godzinie 12.00 podjeść na Rynek 7 pod TCI (codziennie) i wyruszyć z grupą na stare miasto, szlakiem żydowskim, renesansu, czy gen. Józefa Bema. Jak również od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30-11.30 oraz od 15.00-18.00 można zwiedzać tarnowską katedrę. Również w weekend obiekt sakralny jest dostępny dla zwiedzających z przewodnikiem (sobota godziny od 9.30-11.30, niedziela od 16.00-18.00).  

Zwiedzanie naszego regionu to nie tylko miasto ale także organizowane wycieczki na wzgórze zamkowe w Czchowie, Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, wieżę widokową na Szpilówce (Iwkowa) oraz muzeum w Zalipiu. W pobliskie okolice powiatu tarnowskiego można wyruszać wyłącznie w weekend w godzinach, które znajdują się wyżek na afiszu.