Żużlowa kadra rozpoczęła zgrupowanie.

Żużlowa Reprezentacja Polski rozpoczęła w sobotę zgrupowanie w Szklarskiej Porębie w Pensjonacie Orla Skała. Żużlowcy pod okiem trenerów Marka Cieślaka, Rafała Dobruckiego oraz Arkadiusza Osienienko i Jana Supińskiego będą przez pięć dni wspólnie przygotowywać się do nadchodzącego wielkimi krokami sezonu.

Zgrupowanie potrwa do czwartku 30 stycznia. Z kolei w sobotę 1 lutego zawodnicy powołani do Reprezentacji Polski spotkają się w Lesznie na jubileuszowym XXX Balu Tygodnika Żużlowego, gdzie wręczone zostaną nominacje do kadry narodowej.

Wśród zawodników kadry młodzieżowej jest zawodnik Unii Tarnów – Mateusz Cierniak. Dla wychowanka Jaskółek Tarnów jest to drugi obóz z Kadrą w karierze. Natomiast w kadrze seniorskiej znalazł się Jakub Jamróg również wychowanek i były zawodnik tarnowskiej Unii.

Biegi na nartach, zjazdy, treningi w sali gimnastycznej – to główne punkty, które będą musieli zaliczyć reprezentanci Polski na zgrupowaniu kadry. Będzie to pierwszy etap przygotowań do walki o medale mistrzostw świata i Europy w sezonie 2020, ale także początek walki o skład na półfinał i miejmy nadzieję – finał Speedway of Nations. Wiemy na pewno, że do Szklarskiej Poręby nie dotrze Krzysztof Buczkowski, który rehabilituje się po kontuzji odniesionej na crossie.

Oprócz zajęć sportowych, na kadrowiczów czeka również sporo zajęć integracyjnych, a także wykładów. Do Szklarskiej Poręby przyjedzie między innymi przedstawiciel POLADA, czyli Polskiej Agencji Antydopingowej.

Po wyczerpującym dniu biało – czerwoni będą mieli również okazję do relaksu i integracji. Przewidziano między innymi Turniej Bowlingowy, rywalizację w grze FIFA oraz popularne w świecie żużlowym „kreski”.

Skład reprezentacji Polski seniorów:
Krzysztof Buczkowski
Patryk Dudek
Jarosław Hampel
Jakub Jamróg
Krzysztof Kasprzak
Janusz Kołodziej
Paweł Przedpełski
Bartosz Smektała
Kacper Woryna
Szymon Woźniak
Bartosz Zmarzlik

Skład reprezentacji Polski juniorów:
Mateusz Bartkowiak
Mateusz Cierniak
Norbert Krakowiak
Igor Kopeć-Sobczyński
Dominik Kubera
Wiktor Lampart
Przemysław Liszka
Jakub Miśkowiak
Wiktor Trofimow
Karol Żupiński 

źródło: www.unia.tarnow.pl, www.espeedway.pl