Żużel w kinie Millennium!

Zapraszamy na uroczystą premierę  filmu „Żużel” Doroty Kędzierzawskiej w kinie Millennium!  Jak mówi reżyserka – to pierwszy od siedemdziesięciu lat film fabularny traktujący o tym niezwykłym, pełnym adrenaliny i niebezpieczeństw sporcie, który w naszym kraju ma miliony oddanych sympatyków. Ciekawostką jest fakt, że zdjęcia do filmu kręcono m.in. na terenie Stadionu Miejskiego w Tarnowie.

Po seansie zapraszamy na rozmowę z Januszem Kołodziejem i  Ernestem Kozą , którzy opowiedzą nam o swoich doświadczeniach i pasji żużlowej. Poprowadzi ją Kamil Morydz, znany spiker zawodów żużlowych.

Ponadto, tylko podczas uroczystej premiery widzowie w holu Centrum Sztuki Mościce będą mogli zobaczyć motocykle żużlowe, kevlary i inne akcesoria związane z tym sportem.

Serdecznie zapraszamy!

DATA: 16 lipca, godzina: 19:00 – seans, Bilety: normalny – 20 zł, ulgowy – 18 zł.

Od godziny 17:00 w holu CSM można podziwiać motory i akcesoria związane z żużlem.

O FILMIE:

Mistrz żużlowy Lowa (Tomasz Ziętek) jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru (Mateusz Kościukiewicz). Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma (Jagoda Porębska). Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość?

Maciej Aleksander, Zastępca Dyrektora, Centrum Sztuki Mościce