Zmiana tras autobusów linii nr 11 i 44

Autobusy linii nr 11 i 14 będą poruszać się nowymi trasami. Zmiana jest następstwem rozpoczęcia prac drogowych przy budowie ronda. Wczoraj z ruchu drogowego została wyłączona północna część skrzyżowania Spokojna-Piaskowa.

W dni robocze kurs poranny linii nr 11 o godz. 5:15 z os. Nauczycielskiego do przystanku Kryształowa-HSG będzie wykonywany podstawową trasą, a następnie ulicami Elektryczną, Klikowską, Sadową, Mroźną i Kryształową. Natomiast w soboty i dni świąteczne kurs o godz. 5:15 z os. Nauczycielskiego do ul. Klikowskiej nie ulegnie zmianie, a następnie autobus, pomijając ul. Romanowicza i al. Piaskową, będzie poruszał się ul. Elektryczną do przystanku Piaskowa-Elektryczna. Kurs powrotny pozostanie bez zmian. Do końca prac drogowych przy rondzie autobus nie będzie odjeżdżał z przystanku Kryształowa-HSG.

Z kolei w przypadku linii nr 44 wszystkie kursy od przystanku Szpital św. Łukasza będą przebiegać od ul. Klikowskiej z wjazdem na przystanek Elektryczna-Tamel. Trasa objazdowa będzie prowadziła ul. Klikowską i ul. Sadową. Wszystkie kursy będą wykonywane obok Fritar-u do przystanku Kryształowa-HSG. Natomiast trasa powrotna poprzez al. Piaskową, ul. Sadową i ul. Klikowską, łącznie z przystankiem Elektryczna-Tamel. Pozostałą część trasy nie ulegnie zmianie.

Przebieg trasy objazdowej linii nr 44

Źródło: Wydział Komunikacji Społecznej UMT