Zbliża się trzeci spacerek tematyczny po Tarnowie.

W niedzielę (13.08) uczestnicy tarnowskich spacerków przejdą się śladami bohaterów powieści Mikołaja Łozińskiego „Stramer” i zapoznają się z realiami naszego miasta przed wojną. Darmowa, wycieczka rozpocznie się o godzinie 16.00 przed Tarnowskim Centrum Informacji (zbiorka). Poprowadzi ją Katarzyna Nalezińska.

Jak informują organizatorzy – Stramerowie to żydowska rodzina zamieszkująca przedwojenny Tarnów, dlatego też większość odwiedzanych miejsc wiąże się właśnie z działalnością ludności żydowskiej. To hotele, kawiarnie, sklepy, ale też miejsca spacerów, pracy i edukacji. Na trasie znajdą się m.in.: słynny zakład „Fotografika” Chaskiela Bronsteina, Hotel Soldinger czy fabryka świec „Pszczółka”.

Do 31 sierpnia można codziennie brać udział w bezpłatnych spacerkach po Tarnowie. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczyna się o godz. 12.00 przed TCI (Rynek 7). W ramach akcji zwiedzać można także tarnowską katedrę (dni powszednie 9.30-11.30 oraz 15.00-17.00, w soboty 9.30-11.30), a w niedziele również Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, Czchów, Iwkową, Ryglice, Zalipie oraz nowość tego roku – Tuchów. Szczegółowe informacje dostępne są na www.tarnow.travel.

Organizatorami spacerków są: Tarnowska Organizacja Turystyczna oraz Tarnowskie Centrum Informacji i są współfinansowane przez Województwo Małopolskie w ramach „Małopolski Gościnnej”.

www.tarnow.pl