Zawodowy Maraton w ZSEO. Sprawdzili się zawodowo!

Uczennice i uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie sprawdzili się w niecodziennym konkursie.

W środę 8 grudnia aula popularnego tarnowskiego „Ogrodnika” stała się areną zmagań. I to nie byle jakich, bo zawodowych! Tego dnia w ramach szkolnej edycji Zawodowego Maratonu osiem drużyn rywalizowało o miano najlepszej, mierząc się w szeregu konkurencji dotyczących kierunków kształcenia znajdujących się w ofercie ZSEO.

Uczestnicy musieli uporać się więc nie tylko z zadaniem ze znanej sobie dziedziny, ale także wyzwaniami z innych specjalizacji: nakryciem stołu (technik hotelarz), wykonaniem ozdoby wypieku cukierniczego (technik technologii żywności), zrobieniem stroika świątecznego (technik architektury krajobrazu), rozpoznaniem zabytków (technik obsługi turystyki) oraz dokonaniem kalkulacji matematycznej (technik ekonomista). Każda runda oceniania była przez nauczycieli specjalistów, którzy na co dzień zajmują się w ZSEO edukacją zawodową.

Po emocjonującej i pełnej zwrotów akcji rywalizacji, zwyciężczyniami okazały się uczennice klasy trzeciej architektury krajobrazu Klaudia Burnat, Karolina Racibor i Kinga Malina. Laureatki, podobnie jak wszyscy uczestnicy zmagań, otrzymały upominki sponsorowane przez Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu, Radę Osiedla nr 6 „Gumniska–Zabłocie” w Tanowie oraz ZSEO.

Warto wspomnieć, że popularny tarnowski „Ogrodnik”, który w tym roku świętuje swoje 140-lecie, w listopadzie zorganizował również edycję Zawodowego Maratonu dedykowaną uczniom klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Ze względu na sytuację epidemiczną konkurs odbył się w formie zdalnej, a jego laureatami zostali Miłosz Witkowski i Piotr Maziarka (obaj ze SP nr 9 w Tarnowie) oraz Filip Stanek (SP nr 1 w Tarnowie).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Kanclerz Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University pan Przemysław Bochenek. Patronat medialny nad Zawodowym Maratonem objęły następujące redakcje: telewizja Tarnowska.tv, Niezależny Serwis Informacyjny KADR, portale internetowe tarnowskieinfo.pl i Nasz-Tarnów.pl oraz tygodnik „Temi”. Organizatorami wydarzenia byli: Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych i Rada Osiedla nr 6 „Gumniska-Zabłocie” w Tarnowie.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych, im. Tadeusza Kościuszki