Zakończenie budowy hospicjum Via Spei już wkrótce.

Już na ostatniej prostej kontynuowane są prace wykończeniowe tarnowskiego hospicjum Via Spei przy ulicy Bystrej. Według planów, jeśli nic spowolni robót, pierwsi pacjenci leczeni terminalnie na nowotwory zostaną przyjęci do placówki medyczno-opiekuńczej jeszcze w tym roku. 

Według informacji podanych na stronie hospicjum (tutaj) w 2021 roku wykonywane są podłogi i sufity, instalowana wentylacja mechaniczna, montaż ościeżnic, drzwi wewnętrznych i ślusarki aluminiowej wewnętrznej, montaż urządzeń sanitarnych, wykonywane oświetlenia, oraz przystosowanie wejść do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jak podkreśla prezes Fundacji Kromka Chleba, Anna Czech – Chcemy także wyposażyć i uruchomić poradnię leczenia bólu. 

Pacjenci będą mogli korzystać z bezpłatnej opieki medycznej i psychologicznej w ramach świadczeń NFZ oraz jak tylko osoby, które pozbawione są tego ubezpieczenia. Cały obiekt składa się z:

  • 19 pokoi z dostępem do wyjścia do ogrodu –  wyposażone w klimatyzację, nowoczesne łóżka dostosowane do potrzeb beneficjentów, aneks kuchenny oraz wyposażenie dla najbliższych z rodziny, czuwających przy chorym.
  • świetlica z tarasem,
  • kaplica, 
  • gabinety lekarskie,
  • pomieszczenia pielęgniarskie,
  • pokoje zabiegowe i kąpielowe,
  • nowoczesny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.

Przypominamy, że cała inwestycja powstaje ze środków przekazywanych od firm, osób prywatnych i różnych instytucji, w tym miasta. Wybudowanie i zagospodarowanie obszaru jaki zajmuje to 10 lat ciężkiej pracy, która umożliwiła przy wsparciu dobrych ludzi, stworzenie tego miejsca dla osób terminalnie chorych. Jednocześnie wciąż można wpłacać darowizny na -> www.kromkachleba.pl i wspomóc końcowe prace przedsięwzięcia, również poprzez przekazanie na ten cel 1% podatku. 

źródło/www.kromkachleba.pl