Wywiad z zespołem ASHURA!

Zapraszamy na wywiad z młodym tarnowskim zespołem muzycznym, który zagrał już mnóstwo koncertów w swoim rodzinnym mieście oraz wielu innych. Poznajcie ich ? 🙂

  1. Kto jaką pełni funkcje w zespole ?

Miłosz: Poza oczywistymi rolami w zespole, jak gitarzysta, lub wokalista, wspólnie zajmujemy się organizacją koncertów, dogadywaniem się z klubami, jak również rozwojem naszej salki prób. W przypadku studio, to większością spraw zajmuje się Damian, wspierany przeze mnie i Kacpra. Jeśli chodzi o tworzenie nowego materiału, inicjatywa zazwyczaj wychodzi ze strony Damiana, który przynosi zalążki nowych projektów, które później wspólnie rozwijamy, aż do osiągnięcia finalnej wersji znanej naszym słuchaczom z koncertów.

  1. Wasze osiągnięcia w karierze muzycznej ?

Damian: Jak dotychczas udało nam się własnymi siłami wydać dwa single, których można posłuchać na platformie YouTube, jak również na SoundCloud. Są one bezpośrednią zapowiedzią naszej debiutanckiej EP, która mamy nadzieję ujrzy światło dzienne jeszcze w czerwcu! Mamy za sobą również koncerty między innymi w Lublinie, Szczecinie oraz Wrocławiu. Czekamy z niecierpliwością na możliwość rozpoczęcia na nowo koncertowania i poszerzania listy odwiedzonych przez nas miast. Cały czas rozwijamy również własne studio, które pozwala nam na wygodną pracę nad materiałem. Mamy nadzieję, że uda nam się spełnić nasze dalekosiężne plany wobec niego.

  1. Kolejny etap odmrażanie gospodarki czas się wykazać ? Jakieś szczególne plany ?

Jacek: Myślę, że do czasu odwołania ograniczeń związanych z koncertami, będziemy dalej pracować jak dotychczas. Najistotniejszym jest obecnie dla nas wydanie debiutanckiego EP, a następnie dalsze komponowanie materiału, by nie zatrzymywać się w miejscu, niezależnie od okoliczności.

  1. Co do planów na przyszlość – Wasze wymarzone miejsce na koncert ? Macie jakiś cel do którego dążycie ?

Kacper: Zdecydowanie naszym marzeniem jest wystąpić na Pol’and’Rock Festival. Byłby to dla nas ogromny zaszczyt przekazać to, co czujemy w naszych sercach tak wspaniałej publiczności. Na każdym, nawet najmniejszym koncercie wydobywamy z siebie to, co mamy głęboko w duszach, starając się, by każda osoba słuchająca nas, czuła z nami połączenie. Zagranie w Kostrzynie mogłoby pozwolić na jeszcze większą interakcję z publicznością.

  1. Dla początkujących muzyków, Tarnów jest dobrym miastem by rozwijać swój talent muzyczny ?

Damian: Nie uważam, by samo miejsce miało znaczenie, najistotniejsze jest skupienie się na tym, co się robi. Muszę natomiast przyznać, że przez wszystkie lata kariery muzycznej, w Tarnowie zarówno przyjemnie się grało koncerty, jak i je organizowało. Zawsze spotykaliśmy się ze wsparciem lokalnej społeczności, gdzie największe ukłony kieruję w stronę dawnego Klubu Studenckiego ,,Przepraszam”, a obecnie Stowarzyszenia ,,Przepraszam”, w którym zawsze starano się nam pomóc w każdym aspekcie związanym zarówno z rozwojem kapeli, jak i organizacją koncertów, czy też innych wydarzeń kulturalnych. Myślę, że Tarnów zawsze był miastem przyjaznym dla artystów i mam nadzieję, że takim pozostanie.

  1. Jakie zmiany wprowadzilibyście w Tarnowie – jeśli chodzi o rozwój wydarzeń kulturalnych ?

Miłosz: Realnie patrząc, obecnie istnieje tylko jedno miejsce, gdzie mogą się odbywać koncerty ,,mocniejszych” gatunków. Brakuje większej ilości miejsc, do których muzyka ta zostałaby dopuszczona, a patrząc na frekwencję odbywających się koncertów, pokazuje ona, że tarnowska społeczność odczuwa niedosyt wydarzeń kulturalnych tego typu. Myślę, że zwłaszcza w okresie letnim, koncerty muzyki metalowej odbywające się w świeżo odrestaurowanym Amfiteatrze cieszyłyby się dużym zainteresowaniem. Byłaby to ciekawa odskocznia, pokazująca jednocześnie, że Tarnów to miejsce przyjazne dla wszystkich artystów, chcących zaprezentować swoje emocje i odczucia opisane muzyką, szerszej publiczności.

  1. Gdzie można w najbliższym czasie Was spotkać ?

Kacper: Zdecydowanie Tarnów. Epidemia pokrzyżowała nam wspólne plany koncertowe z zespołem Mercurius, lecz gdy wszystko się unormuje, na pewno wrócimy do tematu wspólnych występów.

  1. Na zakończenie chcecie dodać coś od siebie ?

Z tego miejsca chcieliśmy bardzo podziękować tym, którzy wspierają nas i pomagają w spełnianiu naszych muzycznych marzeń. Jako Ashura mamy wiele planów i założeń do realizacji, o kilku już tutaj wspomnieliśmy. Nie ustajemy w rozwoju, dopracowywaniu naszej muzyki i nie tylko. Czekamy aż sytuacja związana z pandemią się unormalizuje, abyśmy mogli na nowo rozpocząć próby i spotkania z publicznością. Pomimo długiej przerwy jesteśmy naładowani pozytywną energią i dobrym nastawieniem. Mamy nadzieję, że już niebawem zobaczymy się na koncertach. Do zobaczenia!

Rozmawiała: Iga Sady