Wracają Kolorowe Soboty w ZPS.

 

Już 13 marca do Zespołu Przychodni Specjalistycznych powracają bezpłatne akcje profilaktyczne dla najmłodszych, mające na celu ułatwić mieszkańcom miasta kontakt ze służbą zdrowia. Inicjatywa ta była na czas zwiększonych obostrzeń w czasie pandemii, zawieszona. 

Na pierwsze spotkanie placówka zaprasza na konsultacje ortopedyczne u dr Jarosława Kolendo – aby wykluczyć u dzieci wady postawy lub je odpowiednio zdiagnozować i podjąć terapię. Będzie oceniana postawa ciała, badanie kręgosłupa, stopy, kolana i biodra. Jak sam lekarz specjalista podkreśla – dzieci uczą się teraz zdalnie i dużo czasu spędzają przed monitorami komputerów. Poza tym mało się ruszają i brakuje im ruchu oraz typowych aktywności fizycznych, które mogą wywoływać zmiany w obrębie tkanki mięśniowej i kostnej, przyczyniając się tym samym do wielu schorzeń np. kręgosłupa.

Aby Twoje dziecko mogło uczestniczyć w badaniach, należy je wcześniej zapisać na konkretną godzinę, gdyż przychodnia działa według zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Rejestracji należy dokonywać pod numerem 14 63 10 274. Należy zaznaczyć, że liczba miejsc jest ograniczona.