W przyszłym miesiącu ruszy remont płyty Rynku

Miasto podpisało umowę na modernizację płyty Rynku. Wykonawcą prac będzie firma Polskie Surowce Skalne sp. z o. o. Grupa Budowlana z Bielan Wrocławskich.

Firma ma duży potencjał sprzętowy i ludzki, dysponuje brygadami, które specjalizują się w pracach przy podbudowach, układaniu kostki i płyt oraz w instalacjach sanitarnych – mówi o zwycięzcy przetargu Marian Ogrodnik, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Zarząd Dróg i Komunikacji postanowił, że remont płyty tarnowskiego Rynku odbędzie się w etapach. Najpierw zostanie wymieniona nawierzchnia wokół ratusza. Za materiał posłużą granitowe płyty w szarym kolorze, znacznie grubsze niż dotychczasowe. Z otoczenia ratusza nie znikną natomiast zabytkowe kocie łby. Kolejnym etapem będzie modernizacja ciągów pieszych i jezdni przylegających do Rynku od strony północnej i wschodniej. Następnie prace będą prowadzone wzdłuż południowej i zachodniej części placu. Nowe ciągi pieszych i jezdni zostaną wykonane z szarej kostki i czerwonych granitowych pasów, co oznacza, że obecna kolorystyka nie ulegnie zmianie. Ponadto renowacja obejmie również fontanny i betonowe ławki.

Rozpoczyna się duże przedsięwzięcie, które ma na celu rewitalizację centrum naszego miasta – dodaje Roman Ciepiela prezydent Tarnowa.

Modernizacja płyty Rynku ruszy najprawdopodobniej po weekendzie majowym i potrwa do połowy przyszłego roku. Całkowity koszt remontu wyniesie ok. 5,4 miliona złotych i zostanie objęty trzyletnią gwarancją oraz ośmioletnią rękojmią wykonawcy.

Źródło: Wydział Komunikacji Społecznej UMT