W Niecieczy podział punktów podczas małopolskich derbów

W piątej kolejce Fortuna I ligi zagrali ze sobą spadkowicze zeszłego sezonu Ekstraklasy. Mecz miał szczególnie prestiżowe znaczenie, ponieważ obie ekipy rywalizują o miano najlepszego piłkarskiego zespołu we wschodniej Małopolsce. Zarówno Bruk-Bet Termalica, jak i Sandecja słabo rozpoczęły nowe rozgrywki dlatego podział punktów wynikający z remisu 1:1 nikogo nie zadowala.

Pierwsza faza spotkania stała pod znakiem wzajemnego badania się drużyn. Gospodarze dopiero w
21 minucie dali sygnał do ataku, kiedy po rzucie rożnym sądeczanie uratowali się przed stratą gola wybijając piłkę zmierzającą do siatki. Niedługo później idealną okazję zmarnował słaby tego dnia Purece nie wykorzystując podania od Gutkovskisa. Łotysz wziął więc sprawy we własne ręce i w 29 minucie otworzył wynik meczu. Piłkarze Bruk-Betu Termaliki chcieli pójść za ciosem kilkukrotnie zagrażając golkiperowi Sandecji Markowi Koziołowi, jednak w pierwszej połowie żadna bramka już nie padła, a na domiar złego dla niecieczan z boiska został usunięty Rafał Grzelak.

Słoniki grają w osłabieniu radziły sobie znacznie gorzej. Również przyjezdni zwietrzyli swoją szansę na wywiezienie spod Żabna korzystnego rezultatu i śmielej poczynali sobie na połowie przeciwnika. W 57 minucie doszło do wyrównania. Skutecznym strzelcem okazał się doświadczony Maciej Małkowski, który wykończył akcję swoich kolegów. Mimo szans z obu stron kibice w czasie derbów nie zobaczyli więcej trafień. Szczególnie może żałować napastnik Sandecji Mateusz Klichowicz, który od początku sezonu imponuje skutecznością, a w piątek mógł pokusić się o poprawienie swoich bramkowych statystyk.

Pierwszoligowe rozgrywki zwiększają tempo i następna kolejka zostanie rozegrana już w środę. Bruk-Bet Termalica wyjedzie do Suwałk rywalizować z Wigrami. Początek meczu o godz. 18.00. Sandecja o 19.10 podejmie Stomil Olsztyn.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)
1:0 Vladislavs Gutkovskis 29′
1:1 Maciej Małkowski 57′

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Hubert Gostomski – Dominik Sadzawicki, Mateusz Kupczak, Przemysław Szarek, Rafał Grzelak – Roman Gergel, Dawid Szymonowicz (85′ Vlastimir Jovanovic), Florin Purece (46′ Kamil Słaby), Martin Miković – Bartosz Śpiączka, Vladislavs Gutkovskis (74′ Jacek Kiełb)

Sandecja Nowy Sącz: Marek Kozioł – Michal Piter-Bučko, Dawid Szufryn, Marcin Flis – Damian Chmiel, Grzegorz Baran, Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak (82′ Maciej Korzym), Miłosz Kałahur (86′ Hubert Maślanka)- Mariusz Gabrych, Mateusz Klichowicz (71′ Dawid Flaszka)

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)