W lutym rusza nabór w tarnowskich przedszkolach.

Mimo iż nowy rok dopiero się zaczął, rodzice 3 latków i przedszkolaków muszą już myśleć o zapisaniu swojej pociechy do wybranej placówki, lub zadeklarować kontynuację chodzenia na nowy rok szkolny. Dokładnie trzy tygodnie rozpoczyna się nabór do tarnowskich przedszkoli publicznych. Wnioski o przyjęcie będą prowadzone w formie elektronicznego systemu. 

Według harmonogramu w pierwszej kolejności – od 7 do 21 lutego – podpisy i deklaracje, będą składać rodzice dzieci uczęszczających do danego przedszkola na kolejny rok szkolny, czyli „Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego”, którą składa się bezpośrednio w przedszkolach, bez konieczności logowania się do systemu elektronicznego.

Z kolei zapisy dla nowych kandydatów rozpoczną się we wtorek, 1 marca i potrwają 22 marca. Do placówki publicznej przedszkola przyjmuje się dzieci zamieszkanie na terenie miasta. W przypadku większej ich liczby i oblężenia miejsc w danym przedszkolu, w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego pod uwagę brane będą: wielodzietność rodziny, niepełnosprawność kandydata, jego rodziców oraz rodzeństwa, samotne wychowywanie kandydata oraz objęcie go pieczą zastępczą.

Jeśli mimo wyżej wskazanych argumentów, wciąż będzie równorzędność wyników w rekrutacji uzupełniającej dodatkowe punkty przyznawane zostaną gdy: do danego przedszkola chodzi rodzeństwo kandydata, przedszkole jest położone dogodnie względem miejsca pracy jednego z rodziców lub też oboje rodzice pracują lub studiują w systemie stacjonarnym albo kandydat jest samotnie wychowywany przez rodzica pracującego lub studiującego w systemie stacjonarnym.

Więcej wiadomości – w tym informator przygotowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa – znaleźć można też TUTAJ.

źródło/www.tarnow.pl