Unia Tarnów zaprezentowała nowy kevlar i plan sparingów

Trzy mecze testowe zaplanowała Unia Tarnów przed startem sezonu 2019. Co ciekawe po spadku na zaplecze Ekstraligi, Jaskółki nie zmierzą się reprezentantami swojego szczebla rozgrywkowego, lecz z drużynami znajdującymi się w gronie odpowiednio najlepszych i najsłabszych ekip polskiego świata żużlowego. Dwa spotkania odbędą się nad Białą, natomiast raz tarnowianie spróbują swoich sił na torze przygotowanym przez rywali.

Na pewno ciekawiej zapowiada się rywalizacja ze Speed Car Motorem Lublin. Unia spotka się z beniaminkiem Ekstraligi 16 i 17 marca. Na ten moment jeszcze nie ustalono kto jako pierwszy będzie pełnił rolę gospodarza. W razie gdyby plany żużlowców pokrzyżowała pogoda, przygotowano daty rezerwowe: 26 i 27 marca, czyli tuż przed startem rywalizacji o mistrzostwo I ligi. Przed sezonem kontrakt z lubelskim teamem podpisali: Grzegorz Zengota, Mikkel Michelsen i Wiktor Trofimow. Barwy tego klubu reprezentują również między innymi: Andreas Jonsson, Robert Lambert czy bracia Lampartowie.

Kibice mogą być nieco zawiedzeni brakiem przedsezonowych derbów, jednak los Stali Rzeszów z powodów finansowo-organizacyjnych stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Wobec kłopotów Żurawi, mościcki zespół 23 marca podejmie inną drużynę z Podkarpacia – Wilki Krosno. Trzon tego zespołu mają stanowić Duńczycy: Kenneth Hansen, Patrick Hansen, Lasse Bjerre i Nicklas Porsing. Oprócz nich kadrę drużyny uzupełniają między innymi: byli jeźdźcy Unii Tarnów Edward Mazur, Paweł Hlib i Marcin Rempała, Andriej Karpov, Gino Manzares, Jonas Davidsson, Lars Skupień czy David Pacalaj. Ze względu na popularne w II lidze tzw. kontrakty warszawskie część zawodników może jeszcze zostać wypożyczona do innych klubów.

Nowy kevlar kolorystycznie nawiązuje do biało-niebieskich barw, tradycyjnie związanych z tarnowską Unią. Oprócz klubowego herbu znajduje się na nim logo firmy Nice – sponsora tytularnego I ligi, logo głównego partnera Jaskółek – Grupy Azoty i dwóch jej produktów: Saletrosan, Noxy oraz logo firmy Race Wear.

Przypomnijmy, że tarnowscy żużlowcy w I kolejce sezonu 2019 zmierzą się przed własną publicznością z Lokomotivem Daugavpils.