„TOO LATE” – pokaz filmu animowanego Kingi Syrek i spotkanie z artystką.

Zapraszamy we wtorek 8 czerwca o godzinie 18.0 na pokaz filmu pt. “TOO LATE” Kingi Syrek, który odbędzie się w tarnowskim BWA / Pałacyk Strzelecki, przy ul. Słowackiego 1. Czas trwania projekcji: 15’34”. Wstęp wolny. Wydarzenie jest organizowane w reżimie sanitarnym. W przestrzeni galerii obowiązuje zakrycie nosa i ust oraz zachowanie dystansu społecznego.

Pokaz filmu odbędzie się w anturażu plakatów filmowych autorstwa Joanny Górskiej i Jerzego Skakuna / Homework mówi / 35. Tarnowska Nagroda Filmowa. Na uczestników spotkania czeka niespodzianka – plakat filmu „TOO LATE”.

„TOO LATE” („ZA PÓŹNO”) to pierwszy animowany film opowiadający o tragicznym życiu Edie Sedgwick. Fabuła koncentruje się na skomplikowanej relacji dziewczyny z toksycznym ojcem, która doprowadza ją do szukania miłości tysiące mil od domu. Uciekając od złych wspomnień, Edie trafia do Fabryki Andy’ego Warhola i staje się „supergwiazdą” jego undergroundowych filmów. „TOO LATE” to hołd dla Edie Sedgwick w pięćdziesiątą rocznicę jej śmierci. Ścieżkę dźwiękową do filmu wyprodukował laureat nagrody Grammy – Robert Margouleff, koproducent filmu „Ciao! Manhattan”, w którym główną rolę zagrała Edie Sedgwick.

„TOO LATE” jest magisterskim filmem dyplomowym Kingi Syrek zrealizowanym w pracowni animacji na Wydziale Intermediów ASP w Krakowie. Promotorem pracy był dr Marcin Pazera, a opiekunem artystycznym prof. Krzysztof Kiwerski.

Film zdobył nagrodę na festiwalu: Across the Globe Film Festival w Nowym Jorku w kategorii „Best Animated Film” (najlepszy film animowany) oraz został zakwalifikowany na 61. Krakowski Festiwal Filmowy do dwóch konkursów: polskiego oraz międzynarodowego krótkometrażowego. Krakowski Festiwal Filmowy posiada akredytację FIAPF oraz znajduje się na ekskluzywnej liście wydarzeń kwalifikujących do Oscara® w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

Kinga Syrek (ur. w 1995) – tarnowianka, absolwentka liceum plastycznego w Tarnowie oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Intermediów. Obecnie doktorantka Szkoły Doktorskiej na ASP w Krakowie. W 2019 roku otrzymała Diamentowy Grant MNiSW na badania pt. „Imersja w filmie animowanym. Wirtualna rzeczywistość jako nowe narzędzie w filmie animowanym, pozwalające widzowi na utożsamienie się z bohaterem scenariusza oraz odczucia emocji mu towarzyszących” oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. W 2021 ukończyła swój debiutancki krótkometrażowy film animowany pt. „TOO LATE” („ZA PÓŹNO”). Prezentowała swoje prace na wystawie „Salon BWA Tarnów”.

link do trailera filmu: https://vimeo.com/512172204
strona www filmu: https://kingasyrek.com/too-latei

Instagram filmu: @toolateshortfilm
Instagram autorki: @mazda_isphahan