TCK zaprasza na “Wieczorki zapoznawcze”!

 

Już w pierwszą sobotę marca, czyli 6.03 wystartują cykliczne spotkania muzyczne pod nazwą “Wieczorki zapoznawcze”, które będą prezentować twórczość wybitnych polskich artystów. Placówka zaplanowała aby były to comiesięczne wydarzenia. Pierwsze spotkanie rozpocznie koncert „Osiecka”, który odbędzie się w Kinie Marzenie o godzinie 20.00.

Co zakłada sobotni program? Będzie to kilkanaście utworów muzycznych, do których teksty napisała Agnieszka Osiecka. W swoich aranżacjach przedstawią je tarnowscy artyści, zaproszeni do projektu, czyli m.in. Sławek Ramian, Paweł Mazur, Bartek Szułakiewicz, Piotr Kita, Milena Łącka, Katarzyna Kalita.

“Wieczorek zapoznawczy” ma na celu nawiązywać do wspomnień naszych rodziców czy dziadków, których młodość to czasy PRL-u. Jak zakłada Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor TCK – Te spotkania to nie tylko powrót do przeszłości ale również ponowne poznawanie się z racji epidemii, która odebrała widowni możliwość namacalnego obcowania z muzyką, kulturą, sztuką i przeniosła się na drogę online. W zasadzie dawniej koncert, spektakle, seanse to bezpośredni kontakt z artystą i jego twórczością. 

W planach kolejnych spotkań w ramach prowadzonych “wieczorków” pojawią się inny wybitni artyści jak: Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora, Marek Grechuta czy Jacek Cygan. Koncerty będą się odbywać w siedzibie Kina Marzenie a w sezonie letnim przeniosą się do tarnowskiego amfiteatru. 

Sprzedaż biletów rozpocznie się już 27 lutego – online na www.tck.pl oraz w kasie kina Marzenie.

źródło/www.tck.pl