Tarnowskie kino „Marzenie” zaprasza na przegląd seansów w ramach programu 34. TNF.

W dniach od 4.09 do 12.09 na ekranie tarnowskiego kina “Marzenie” będzie można zobaczyć różnogatunkowe kino. W programie:

4.09

 • 16:00 KINGSAJZ/ POL 13 lat, cena:12 zł
 • 18:30 SZWADRON/ POL 15 lat, cena: 12 zł
 • 20:30 KOŁYSANKA/POL 13 lat, cena: 12 zł

5.09

 • 16:30 PAN T./ POL 15 lat, cena:12 zł

6.09

 • 14:00 (NIE)ZNAJOMI/ POL 15 lat, cena: 12 zł
 • 17:00 ŻUŻEL/ POL 15 lat, cena: 12 zł
 • 20:00 UKRYTA GRA/ POL 15 lat, cena: 12 zł

7.09

 • 16:30 WSZYSTKO DLA MOJEJ MATKI/ POL 15 lat, cena: 12 zł
 • 19:30 MOWA PTAKÓW/ POL 15 lat, cena: 12 zł

8.09

 • 16:30 ZIEJA/ POL 15 lat, cena: 12 zł
 • 19:30 BOŻE CIAŁO/ POL 15 lat, cena: 12 zł

9.09

 • 16:00 SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER/ POL 15 lat, cena: 12 zł
 • 19:30 SUPERNOVA/ POL 15 lat, cena: 12 zł

10.09

 • 16:00 IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA/ POL 15 lat, cena: 12 zł
 • 19:00 OBYWATEL JONES/ POL 15 lat, cena: 12 zł

11.09

 • 17:00 PROCEDER/ POL 15 lat, cena: 12 zł
 • 20:30 POWROTY/ POL 15 lat, cena: 7 zł

12.09

 • 11:00 JAKUB, MIMMI I GADAJĄCE PSY/POL/Łotwa b/o, cena: 7 zł
 • 16:00 SZARLATAN POL/Czechy 15 lat cena: 12 zł

KINGSAJZ (fantasy/SF)

Krasnoludki żyją pośród ludzi dzięki preparatowi o nazwie kingsajz. Wskutek nieszczęśliwego splotu wydarzeń jeden z ludzi, przyjaciel krasnoludka, zostaje zmniejszony i przeniesiony do Szuflandii. Tam król Kilkujadek wtrąca go do więzienia. Jego przyjaciele wyruszają do Szuflandii z odsieczą.

SZWADRON (Dramat historyczny)

Historia rosyjskiego szwadronu dragonów, pacyfikującego polskie powstanie narodowe w 1863 roku. Młody arystokrata Jeremin, odrzucony przez ukochaną dziewczynę, w romantycznym porywie zaciąga się do armii i wyrusza do Polski. Dowódca szwadronu Dobrowolski, Polak w służbie rosyjskiej, odznacza się wyjątkowym okrucieństwem i cynizmem, co przeraża młodzieńca z dobrego domu. Jeremin w boju sprawdza się jako żołnierz i dowódca, coraz mniej wierzy jednak w słuszności sprawy.

KOŁYSANKA (Horror komediowy)

W zagadkowych okolicznościach znikają kolejno mieszkańcy i goście pewnej malowniczej miejscowości. Tropy urywają się, a niewinne ofiary nadal giną bez śladu, jakby zapadły się pod ziemię… Wartka, pełna nieoczekiwanych zwrotów, akcja fragment po fragmencie odsłania mroczną tajemnicę.

PAN T.(Komediodramat)

Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością. To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T.

(NIE)ZNAJOMI (Komediodramat)

Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami.

ŻUŻEL  (Dramat/Film sportowy)

Bohater filmu – Lowa przeżywa na torze pierwsze wzloty i upadki. Jak okiełznać zachwyt samym sobą po zwycięstwie, jak nie poddać się po porażce? Zachłyśnięty poczuciem wolności, jakie daje speedway, szuka siły w samotności, która towarzyszy prawie każdemu zawodnikowi. Czasem jednak każdy z nas przegrywa w walce ze słabościami, podświadomie szukając kogoś, kto nam pomoże. Na drodze Lowy pojawi się niejedna taka osoba.

UKRYTA GRA (Dreszczowiec/Film szpiegowski)

Początek lat sześćdziesiątych. U szczytu kryzysu kubańskiego amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka Joshuę Mansky’ego. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja to jednak tylko przykrywka do szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch, mający powstrzymać konflikt nuklearny.

WSZYSTKO DLA MOJEJ MATKI ( Dramat/Dokument)

Olka ma siedemnaście lat. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Pewnego dnia spotyka tam Andrzeja i Irenę. Gdy dowiaduje się, że mieszkają blisko jej dawnego domu rodzinnego, wymusza, by zabrali ją na wakacje. Dla niej to szansa, by wreszcie dowiedzieć się więcej o swojej matce. Nie wie jeszcze, jak ogromną cenę za to zapłaci…

MOWA PTAKÓW (Dramat)

Bohaterami „Mowy ptaków” są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa – nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Ci, zepchnięci na margines, bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają się dominującą postawą.

ZIEJA (Dramat)

Lata 70. Major SB chce „kupić” naiwnego księdza Zieję i zrobić z niego agenta, który skompromituje opozycję. Przesłuchania księdza stają się naturalnym pretekstem do wędrówki przez historię Polski wieku dwudziestego – od wojny bolszewickiej 1920 roku, przez II wojnę światową, aż do czasów współczesnych. Okazuje się, że naiwny ksiądz Zieja to mądry buntownik.

BOŻE CIAŁO (Dramat)

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy pod nieobecność duchownego niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER (Sensacyjny)

Tomek, student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich – rodziców Gabi, przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców.

SUPERNOVA ( Dramat/Dreszczowiec)

Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji.

IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA (Dramat)

Wbrew wszelkim przeciwnościom losu i własnym ograniczeniom Mietek Kosz zostaje wirtuozem fortepianu. Bill Evans uznał Kosza za jednego z trzech najwybitniejszych muzyków swoich czasów i chciał nagrywać z nim w Stanach Zjednoczonych. Jednak okrzykniętemu geniuszem chłopakowi z polskiej prowincji oszałamiająca kariera nie daje szczęścia.

OBYWATEL JONES (Dramat/Sensacyjny)

Młody dziennikarz Gareth Jones zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 roku. Teraz ambitny Walijczyk przymierza się do kolejnego wielkiego tematu – gwałtownej modernizacji Związku Radzieckiego. Chcąc gruntownie zbadać sprawę, reporter decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu poznaje młodą dziennikarkę Adę Brooks, pracującą dla Waltera Duranty’ego, dzięki której odkrywa, że prawda o stalinowskim reżimie jest brutalnie tłumiona przez sowieckich cenzorów.

PROCEDER (Film muzyczny)

Poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

POWROTY (Film twórców “TodMachine”)

Polski film opowiadający historię Michała, który balansuje na granicy absurdu, a wczoraj, dziś i jutro nigdy wcześniej nie były tak blisko siebie. Każdy widz może znaleźć tu przypowieść o sobie.

JAKUB, MIMMI I GADAJĄCE PSY (Animowany/Przygodowy)

Kiedy świat zmienia się nie do poznania, a dorośli pozostają obojętni, pora by młodzi wzięli sprawy w swoje ręce. Tym tropem podążają bohaterowie filmu – Jakub i Mimmi, stając odważnie w obronie parku, w którym zaplanowano postawić drapacz chmur. 

SZARLATAN (Dramat historyczny)

Choć rozgrywa się w przeszłości, „Szarlatan” jest filmem jak najbardziej współczesnym. Bohaterem jest zielarz, Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. 

źródło/www.tck.pl