Tarnowski Szlak Maszkaronów!

Jakie rzeźby chętnie zobaczylibyście w centrum miasta? Projekt “Tarnowski Szlak Maszkaronów” zmierza do stworzenia 14 rzeźb czternastu nowych, ciekawych figur, które mają nawiązywać do tych już istniejących, oglądanych na miejskim Ratuszu. Ważne aby maszkarony były bardziej współczesne. Spotkanie rozmów na temat projektu, 26 kwietnia o godzinie 17.00 w Tarnowskim Centrum Kultury przy Rynku 5.

Każda z nowych rzeźb zostanie indywidualnie zaprojektowana i przeznaczona do umieszczenia w wybranej lokalizacji. Nie będą wielkie – zaledwie trzydziestocentymetrowe, ale w przeciwieństwie do tych już istniejących, mają pojawić się w zasięgu wzroku. Organizatorzy zachęcają – Zanim powstanie Szlak chcemy wspólnie z mieszkańcami wymyślić biogramy Maszkaronów i znaleźć dla nich najlepsze miejsca do ekspozycji. No i odpowiedzieć na pytanie: czy Maszkaron może być kobietą?

Nowe Maszkarony mają być atrakcją turystyczną oaz budować poczucie związku z miastem przez mieszkańców.

Tarnowski Szlak Maszkaronów jest realizowany w ramach projektu „Tarnów – Nowe Spojrzenie”, współfinansowanego jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach programu Rozwój Lokalny na lata 2014-2021.

www.tarnow.pl