Tarnowianie zdecydowanie lepsi w meczu na szczycie.

Unia Tarnów wysoko pokonała Bocheński KS w meczu na szczycie IV ligi małopolskiej grupy wschód. Kibice, którzy tego dnia zjawili się na stadionie Jaskółek byli świadkami prawdziwej strzelaniny. Worek z bramkami w 12 minucie meczu rozwiązał Artur Biały, dla którego był to dziesiąty gol w trwających rozgrywkach. W 20 minucie było już 2:0, a bramkę zdobył Dominik Wardzała. Na przerwę biało-niebiescy schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga część spotkania rozpoczęła sie od natarcia Tarnowian, którzy za sprawą znów Dominika Wardzały podwyższyli prowadzenie na 3:0. Goście próbowali atakować i w 61 minucie udało im sie zmniejszyć straty gdyż gola zdobył Ernest Świątek. Po zdobyciu bramki goście zaatakowali chcąc zdobyć kolejne gole, jednakże najpierw w 77 minucie, a następnie w 82 minucie biało-niebiescy zdobywali bramki numer cztery i pięć przesądzając o zwycięstwie w tym spotkaniu. W końcówce meczu goście zdołali zdobyć swoją drugą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Chlebek.

Tarnowianie po tym zwycięstwie zajmują drugie miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do lidera, którym są rezerwy Sandecji Nowy Sącz. Właśnie z liderem Tarnowianie spotkają sie juz za tydzień w kolejnym meczu na szczycie. Zwycięstwo wyjazdowe dawałoby awans na pozycję lidera IV ligi małopolska wschód.

Unia Tarnów – BKS Bochnia 5:2 (2:0)

Unia: Lisak – Abovyan, Malisz, Węgrzyn – Adamski (87’ Oszust), Ostrowski (62’ Nowak), Orlik, Nytko (58’ Tyrka) – Sumara (54’ Popiela), Biały, Wardzała (72’ Vorobei)

BKS: Szydłowski – Chlebek, Kasprzyk, Arkhipau, Rachwalski (80’ Korta), Bukowiec (73’ Nagrodzki), Ulas, Juszczak (53’ Matras), Świętek (80’ Kurnyta), Kura, Tabor (53’ Pawłowski)