Tarnów zwycięzcą portalu i blogu podróżniczego, PolskieSzlaki.pl.

W rankingu najpiękniejszych atrakcji turystycznych w Polsce, nasze miasto, głosami internautów zostało wybrane Top Atrakcją obecnego sezonu turystycznego w kategorii atrakcyjne miejscowości. Konkurs został przeprowadzony przez popularny portal i blog podróżniczy, PolskieSzlaki.pl. To duże wyróżnienie jest szczególnie ważne dla Tarnowa z racji rozpoczynających się wakacji i okresu urlopowego.

Według danych na Tarnow oddano 5664 głosy, a w opisie naszego miasta, zamieszczonym na stronie organizatora można przeczytać: – Tarnów okrzyknięty Perłą Renesansu to przepiękne, zabytkowe miasto w województwie małopolskim, leżące 80 km na wschód od Krakowa, pomiędzy Bochnią i Dębicą, nad rzeką Białą i Dunajcem. Jest łatwo dostępne, bo leży pomiędzy autostradą A4 i drogą nr 94. Tarnów to również polski biegun ciepła, warto więc tu przyjechać, by zaznać pięknej pogody i pooglądać cudne, zadbane budowle architektoniczne! Właśnie poza Krakowem to tutaj ulokowało się najwięcej zabytków w całej Polsce południowej. Nie tylko renesansowe, ale to one głównie stanowią o niezaprzeczalnym uroku tarnowskiego Starego Miasta, któremu oprzeć się po prostu nie da! To urocze miasto ma też bardzo długą i bogatą historię, przeplataną wątkami i mniejszościami wielu europejskich narodów.

Na stronie TUTAJ można także znaleźć listę, w postaci spisu treści, gdzie wyróżniono główne atrakcje – miejsca, zabytki, związane z historia – jakie turyści powinni zobaczyć odwiedzając nasze miasto. 

www.tarnow.pl

www.polskieszlaki.pl