„Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności” w Regionalnym Centrum Edukacji o Pamięci.

W muzeum przy ul. Mościckiego 29 do 27 września, można oglądać wystawę „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności”, która została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. 

„Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności” to międzynarodowy projekt edukacyjno-memoratywny przygotowany w związku z 80. rocznicą rozpoczęcia wędrówki gen. Andersa ewakuowanej z ZSRR. Ma on na celu upamiętnienie wysiłku zbrojnego Polskich Sił Zbrojnych podczas II wojny światowej, czyli przypomnienie bohaterskich czynów naszych lotników w Bitwie o Anglię, a także polskich żołnierzy spod Tobruku, Narwiku czy Monte Cassino. Wystawa nawiązuję również do losów ludności cywilnej ewakuowanej z ZSRR wraz z armią gen. Andersa. Wystawa prezentowana była już w Warszawie, Gdańsku, Lublinie, czy Sanoku, ale też w Republice Południowej Afryki, Kazachstanie, Iranie, Kanadzie oraz USA.

W Tarnowie oglądać ją będzie można przynajmniej do 27 września od wtorku do czwartku w godz. 9.00-15.00, w piątki między godz. 9.00- 17.00 oraz w soboty od godz. 10.00 – 15.00.

źródło/www.tarnow.pl