Szanty w tarnowskim Amfiteatrze Letnim.

W sobotę, 21 sierpnia o godzinie 18.00 w amfiteatrze, przy ul. Kopernika 2 odbędą się „Szanty na Tarnowskiej Starówce”, a koncertowi będą towarzyszyć marynarskie nuty i wyjątkowe “morskie” brzmienia. 

Zabawę w rytmach morskiej przygody rozpoczniemy wraz z zespołem Perły i Łotry Szanghaju, formacją która swoją historią sięga aż do 1992 roku. Początkowo utwory wykonywała jedynie a’cappella. Na scenie wystąpią także inni artyści i wraz z ich muzyką popłyniemy statkiem w długi rejs, pojawią się: Michał Gramatyka, Wojciech Harmansa, Michał Mrozik, Włodzimierz Dębski, Ireneusz Herisz i Adam Nawrot. Gwiazdą wieczoru, będzie zespół Atlantyda, która zagra o godzinie 20.00. Grupa ta powstała w 1995 roku, a jej repertuar to tradycyjne i współczesne piosenki morskie. W składzie zespołu zobaczymy: Sławomir Klupś, Piotr Bułas, Krystian Sidor, Radosław Kruszyna, Remigiusz Kaliszkowski oraz Piotr Sidor.

Warto zaznaczyć, że w tym samym dniu Rada Osiedla „Starówka” przygotowała szanty dla najmłodszych, które odbędą się od godziny 10.00-13.00 na placu zabaw w Parku Strzeleckim. Podczas wydarzenia dzieci będą mogły  zobaczyć pokazy ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy, oraz wziąć udział w grach, zabawach, zaśpiewać morskie piosenki czy zatańczyć żeglarską “zumbę”. 

Od 9 sierpnia będzie można zakupić bilety w cenie 15 zł na stronie TCK lub na godzinę przed koncertem (jeśli zostaną wolne miejsca).

Organizatorami są Tarnowskie Centrum Kultury,  Rada Osiedla „Starówka”. Koncerty finansowane są z budżetu gminy miasta Tarnowa dla rad osiedli.

źródło/www.tarnow.pl