Świąteczne i noworoczne propozycje dla widzów Centrum Sztuki Mościce.

Mimo czasowego zamknięcia instytucji i obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, nie rezygnujemy z działań, intensywnie pracujemy, aby nasi widzowie nie zostali pozbawieni wydarzeń kulturalnych. – Od początku decyzji o tymczasowym zamknięciu instytucji kultury, nasze funkcjonowanie przenieśliśmy do świata wirtualnego. Proponujemy naszym widzom i sympatykom różne produkcje w wersji online. A Boże Narodzenie to najpiękniejszy w roku czas – radości, wyciszenia i kontemplacji. Taki nastrój i taki klimat chcemy Państwu zaoferować – mówi dyrektor, Anna Chmura. Mamy zatem co najmniej kilka niespodzianek. Ale po kolei.

Już 21 grudnia specjalny koncert świąteczny online dla naszych widzów – będą kolędy i piosenki świąteczne w znakomitym nastoju i wykonaniu. Wystąpi zespół wokalno – instrumentalny znanego, tarnowskiego muzyka, laureata programu Must be the Music, Piotra Kity. 25 grudnia natomiast, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, zaproponujemy koncert kolęd, kantyczek i pastorałek w wykonaniu działającego w Centrum Sztuki Mościce Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.

Nie możemy uczestniczyć w Koncercie Noworocznym Filharmoników Wiedeńskich, zapraszamy do nas! Już 3 stycznia 2021 roku Koncert Noworoczny muzyków Filharmonii Krakowskiej online z programem operowo – straussowskim. Od 4 stycznia przez dwa tygodnie, w czasie ferii zimowych, proponujemy z kolei warsztaty tematyczne dla młodszych i starszych grup wiekowych, można się jeszcze zapisywać. Ponadto także od 4 stycznia, w godzinach popołudniowych, wznawiamy regularne zajęcia w ramach działającego w CSM Artystycznego Laboratorium MiniLab. Spotkania warsztatowe odbywać się będą wg stałych harmonogramów.

Szczegółowe informacje publikować będziemy na bieżąco na stronie internetowej CSM oraz w mediach społecznościowych.