Supernowoczesny sprzęt w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej ZPS.

W tarnowskim Zespole Przychodni Specjalistycznych pojawił się nowoczesny sprzęt, w postaci laseru wysokoenergetycznego M6 ze skanerem automatycznym. Urządzenie stosuje się na bóle różnego pochodzenia: barku, kontuzje sportowe, reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), chorobę zwyrodnieniową stawów kręgosłupa, łokieć tenisisty, zespół cieśni nadgarstka, ale także na ostrogę piętową, blizny i wiele innych schorzeń.

Terapia tym sprzętem to jedna z najnowocześniejszych metod fizykalnych, wykorzystująca moc szczytową wynoszącą nawet 25 W, która zapewnia znacznie głębsze przenikanie promieniowania laserowego w porównaniu do tradycyjnych laserów biostymulacyjnych o mocy ok. 500 mW. Laser wykazuje silne działanie w głębokich częściach tkanek dzięki kombinacji pulsacyjnej i ciągłej emisji wywołując efekty fotochemiczne, fototermalne , fotomechaniczne, dzięki czemu trafnie i szybko dociera do ogniska bólu, leczy nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczyny dolegliwości, w rezultacie pacjent odczuwa niemal natychmiastowa ulgę. Wykorzystuje się go do działania przeciwbólowego, przeciwzapalnego, przeciwobrzękowego i regeneracyjnego.

Leczenie MLS można zastosować stosunkowo szybko , nieinwazyjnie i niezwykle skutecznie, dając długotrwałe efekty, nie wywołując przy tym żadnych skutków ubocznych. Zaletą maszyny jest krótki czas zabiegu od 3 do 10 minut, a ilość zabiegów wynosi zazwyczaj od 6-8 w zależności od reakcji pacjenta na terapię. Efekty są widoczne już po pierwszej aplikacji u większości pacjentów, a badania potwierdzają, że między 4 a 5 zabiegiem ból zmniejsza się o przynajmniej 50 %.

Więcej inf. o wskazaniach do leczenia z użyciem lasera wysokoenergetycznego TUTAJ

źródło/www.zps.tarnow.pl