Spędź aktywnie popołudnie z Radą Osiedla „Grabówka”!

Często motywacją do podjęcia aktywności fizycznej jest obecność innej osoby – dobrze wiemy, że na nasze zdrowie wpływa nie tylko właściwie skomponowania dieta, odpowiednia jakość snu, radzenie sobie ze stresem, ale także włączenie do codziennego życia ruchu. Ćwiczenia i zajęcia fizyczne umożliwiają nam zadbanie nie tylko o dobrą masę ciała i smukłą sylwetkę, ale obniżenie ciśnienia krwi, usprawnienie krążenia, dotlenienie organizmu, oraz przyspieszenie metabolizmu, przeciwdziałając tym samym nadwadze i otyłości. Dlatego też Rada Osiedla Grabówka zaprasza na popołudniowe, darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne w każdy poniedziałek, środę i piątek – do końca roku. 

Program spotkań:

  • w poniedziałki są ćwiczenia ogólnorozwojowe dla całych rodzin. Trzeba wziąć ze sobą matę.
  • w środy natomiast odbywa się wolne bieganie, czyli slow jogging. Warto więc zaopatrzyć się wygodne obuwie.
  • w piątki z kolei prowadzone są zajęcia dla fanów kijków, czyli nordic walkingu. Należy mieć ze sobą odpowiedni sprzęt.

Nad spotkaniami opiekę sprawują trenerzy, w osobie: Barbary Walewskiej,  Artura Gorzkowskiego i Karola Misiewicza, którzy zapraszają wszystkich chętnych na godzinę 17.00 i 18.00. Początkujący sportowcy spotykają się na osiedlowym placu rekreacyjno-sportowym w obrębie ulicy Grabarskiej 15a, Osiedla Niepodległości 6 i Spadzistej 10a. Jeśli pogoda nie dopisze zajęcia będą się odbywać w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Skowronków 6.

Projekt jest finansowany z budżetu miasta Tarnowa.

źródło/www.tarnow.pl