Siatkarki zaczną sezon od derbów

Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił terminarz rozgrywek I ligi kobiet w sezonie 2019/20. Zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zmagania rozpoczną 29 września na własnej hali. Już podczas pierwszej kolejki dojdzie do starcia derbowego, ponieważ rywalkami tarnowianek będzie ekipa Stali Mielec.

Sezon zasadniczy składa się z 26 kolejek i potrwa do 7 marca. Później zaplanowano fazę play-off. W stawce 14 drużyn, które powalczą o awans do LSK, znalazły się trzy nowe ekipy. Są to: spadkowicz z najwyższej klasy rozgrywkowej – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz dwóch beniaminków – MKS San-Pajda Jarosław i Częstochowianka.

Tak się składa, że tarnowianki bardzo szybko przetestują formę nowych zespołów. Już w drugiej rundzie wyjadą do Jarosławia, w trzeciej podejmą Częstochowiankę, a w czwartej zmierzą się na wyjeździe z KSZO.

W nadchodzących rozgrywkach, PZPS zaplanował tylko dwa, środowe terminy kolejek sezonu zasadniczego. Odbędą się one 16 października oraz 20 listopada. W pierwszym takim terminie Grupa Azoty PWSZ zagra w delegacji z KSZO, natomiast w drugim, przed własną publicznością zmierzy się z Solną Wieliczka.

Przypomnijmy, że poprzedni sezon siatkarki z Tarnowa ukończyły na czwartym miejscu w I lidze, co było największym osiągnięciem w historii klubu. Rywalizację o brązowym medal podopieczne Michała Betlei, przegrały wówczas z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Awans do Ligi Siatkówki Kobiet zapewniła sobie Wisła Warszawa.

Fot. Tomasz Schenk

Adrian Teliszewski