Ruszyły w Tarnowie szczepienia dla dzieci przeciw Covid-19.

W dwóch tarnowskich przychodniach rozpoczęto zapisy na szczepienia dla dzieci przeciw koronawirusowi – w Mościckim Centrum Medycznym oraz w Zespole Przychodni Specjalistycznych. Szczepienia ruszą w pierwszej połowie stycznie 2022r. i będą one skierowane dla dzieci z grupy wiekowej 5-11 lat.

W ZPS pierwsze szczepienia preparatem Pfizer zaplanowano na 13 stycznie 2022r. i wykonywane będą  w przychodni przy ul. Mostowej Placówka zadba o to, aby przygotować specjalny kącik dla najmłodszych. Iniekcja zostanie podana w dwóch podzielonych dawkach z zachowaniem rekomendowanego odstępu co najmniej 21. dni. W przypadku dzieci z ciężkimi zaburzeniami odporności schemat podstawowy szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat obejmuje podanie trzech dawek. Jak mówią pracownicy rejestracji w przychodni – Szczepienia dla dzieci odbywają się przeważnie popołudniami, dostępne są terminy wizyt od godziny 13 do 18. Jak na razie nie zapisano żadnego pięciolatka, ale starsze dzieci już tak. Aby się zapisać należy zadzwonić pod nr. 14 63 24 257.

Natomiast w Mościckim Centrum Medycznym szczepienie rozpocznie się 12 stycznia, również preparatem Pfizer, otrzymując dostosowaną do wieku dawkę pediatryczną – 10 mikrogramów. Zapisów należy dokonywać drogą telefoniczną – dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989 (trzeba przygotować numer PESEL dziecka), poprzez e-rejestrację na pacjent.gov.pl. Rejestrować się można się również bezpośrednio pod numerem telefonu 14 688-05-07 lub przesyłając mail na adres: szczepienia@mcm.net.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące szczepień dla dzieci wieku 5-11 lat można uzyskać TUTAJ.

źródło/www.tarnow.pl