Ruszamy w trasę! – przewodniki po Mościcach.

We wtorek, 28 czerwca o godzinie 17.00 odbędzie się spacer po Mościcach. Będzie to  czwarte już spotkanie grupy tworzącej przewodniki tematyczne po tej części Tarnowa. Dlatego jak zapowiadają organizatorzy – proszę wziąć wygodne buty, gdyż będzie dużo spacerowania.

Na wcześniejszych spotkaniach określono charakterystyczne punkty Mościc, które powinny znaleźć się  w przewodnikach, grupy docelowe, sposób przygotowania opisów. Przewodniki i trasy spacerowe będą oparte o materiały archiwalne: wspomnienia, fotografie, wycinki, ciekawostki. Przewodniki mają zawierać pięć tras spacerowymi po Mościcach pokazujących mniejsze fragmenty tutejszej historii: ludzie, fabryka, krajobraz, kultura – sztuka – sport, życie codzienne. Ważny jest także odbiór Mościc przez ludzi młodych. Zaproście swoje dzieci i wnuki na wspólny spacer.

Jak wyglądają spotkania?

Praca nad przewodnikami przewidziana jest na cały rok 2022. Będzie to pięć lub sześć spotkań, podczas których zajmiemy się opracowaniem przewodników. To od grupy zależy, co w nich się znajdzie. Będziemy spotykać się w Centrum, ale także w terenie. Zadaniem grupy jest wybór punktów do tras spacerowych i przygotowanie do nich tekstów opisowych. Wszystkie spotkania poprowadzą pracownicy Małopolskiego Instytutu Kultury z Krakowa.

Proszone są zgłoszenia telefoniczne swojej obecności: Dorota Omylska-Bielat, tel. 14 633 46 15, 536 539 755, d.omylska-bielat@csm.tarnow.pl

fot. Przemysław Sroka