Rusza w Tarnowa kolejna edycja “Białej Wstążki”.

To już 10. edycja wyjątkowej akcji społecznej przeciwko przemocy „Biała Wstążka”, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie. Tegoroczna kampania ruszy końcem listopada pod hasłem „Przerywam milczenie i walczę o siebie”. 

Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy w rodzinie wśród mieszkańców naszego miasta. Jak tłumaczą organizatorzy – Chcemy aby kampania stała się kolejnym sposobem zwrócenia uwagi społeczności tarnowskiej na problem przemocy w rodzinie i zachęcenie do niepozostawania obojętnym wobec tego destrukcyjnego zjawiska.

„Biała Wstążka” rozpocznie się 28 listopada, dokładnie o godzinie 12.00 wydarzeniem sportowym jakim będzie rajd rowerowy. Kolarze i fani jednośladów wyruszą z Placu Kazimierza i zakończą zmagania na płycie tarnowskiego rynku. Trasa dostępna ->tutaj. Z kolei inauguracja kampanii zacznie się dzień później, 29 listopad i zakończy 3 grudnia – w czasie tych dni będzie można skorzystać z dyżurów osób pierwszego kontaktu i wsparcia. Prowadzone będą także rozmowy z psychologiem czy prawnikiem oraz szkolenie on – line dla przedstawicieli służb realizujących ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Tydzień „Białej Wstążki” to również zajęcia profilaktycznie w szkołach na terenie Tarnowa, które omawiać będą zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy, którym wtórować będą tarnowscy policjanci.

Ambasadorem tegorocznej akcji jest Anna Dudek, autorka książki „Wygrać z mroczną przeszłością”.

„Biała Wstążka” jest największą na świecie akcją społeczną przeciwko przemocy, która prowadzona jest jednocześnie w ponad 60 krajach.

Program tegorocznych wydarzeń znajduje się w poniższym załączniku. Program Kampanii Biała Wstążka 2021.pdf (805 kB)

źródło/www.tarnow.pl