Rocznicowe spacery historyczne z Fundacją Pro Patria Semper.

X Festiwal Niepodległości i Dnia Solidarności i Wolności, oraz targi ofert organizacji pozarządowych dla młodzieży,  na które zaprasza mieszkańców Fundacja Pro Patria Semper. 

W niedziele, 28 sierpnia o godzinie 18.30. odbędzie się historyczny spacer do grobów pierwszych ofiar II wojny światowej w 83. rocznicę wybuchu niemieckiej bomby zegarowej na tarnowskim dworcu PKP. Wydarzenie będzie miało miejsce na Cmentarzu Komunalnym w Tarnowie – zbiórka przy kaplicy. Z kolei 30 sierpnia o 17.00 rozpocznie się X Festiwal Niepodległości/Dnia Solidarności i Wolności w Amfiteatrze Letnim. Wydarzenie zaingeruje panel dyskusyjny „Czy i komu potrzebne jest dziś dziedzictwo Solidarności?” z udziałem dziennikarzy, nauczycieli i młodych działaczy organizacji pozarządowych. Natomiast o 18.30 w planach także spotkanie z tarnowskimi weteranami „S” – podczas, którego rozbrzmi muzyka, a na scenę wyjdzie grupa Recepcja. W tym samym czasie będą organizowane przez fundację targi ofert organizacji pozarządowych dla młodzieży „Młodzi ON”.

W poniedziałek, 12 września o 16.00, w rocznicę dwóch tarnowskich transportów do KL Ravensbruck, w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej odbędzie się nabożeństwo. Po nim zaplanowano spacer historyczny na mogiły więźniarek największego niemieckiego obozu koncentracyjnego dla kobiet, pochowanych na Cmentarzu Starym w Tarnowie.

źródło/fot. z fanpage’a Pro Patria Semper

www.tarnow.pl