Repertuar kina “Marzenie” – 28.05-3.06.

Zapraszamy na nowości filmowe do kina “Marzenie”. Już 28 maja będzie można zobaczyć hit kinowy “Cruella” oraz znaczyć inne ciekawe seanse. 

Cruella. Komedia. Nowa aktorska wersja filmu opartego na na postaci Cruelli de Mon,  z powieści Dodie Smith z 1956 roku oraz filmu animowanego Walta Disneya Sto i jeden dalmatyńczyków. Produkcja w reżyserii Craiga Gillespie’go. Akcja filmu rozgrywa się w latach 70-tych ubiegłego wieku. Bohaterką opowieści jest złodziejka i oszustka, młoda kobieta o imieniu Estella. Zaprzyjaźniona z dwójką drobnych złodziejaszków, jeszcze nie wie, że jej osobą zaczyna interesować się baronowa von Hellman, znana osobistość mody.

PSY I KOTY. Łapa w łapę. Familijny – Mija 10 lat od stworzenia zaawansowanego międzygatunkowego systemu ochrony opracowanego i monitorowanego zarówno przez koty, jak i psy. Jego celem jest utrzymanie pokoju w razie jakichkolwiek sporów. Ale pewien złoczyńca, spec od techniki, włamuje się do sieci bezprzewodowych i przejmuje kontrolę nad częstotliwościami słyszanymi tylko przez koty i psy. Doprowadza to do ponownego konfliktu. Globalna kocio-psia wojna znowu wybucha. Zespół początkujących i niedoświadczonych agentów będzie musiał zawierzyć starym dobrym zwierzęcym instynktom, aby przywrócić powszechny ład i harmonię między psami a kotami.

Ojciec. Dramat – Anna (Olivia Colman) stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym (Anthony Hopkins), który wykazuje oznaki postępującej demencji. Codzienna rzeczywistość staje się coraz trudniejsza. Ojciec jest zdezorientowany, zaczyna wątpić we własny umysł, twarze bliskich osób stają się dla niego nieznane, zanika mu pamięć. Stany euforii przeplatają się z wściekłością. Anna musi poradzić sobie z utratą ojca, który przecież jeszcze żyje. Reżyserem filmu jest Florian Zeller, francuski pisarz i reżyser określony przez dziennik The Times jednym z najbardziej fascynujących dramaturgów naszych czasów. Film Ojciec jest adaptacją sztuki jego autorstwa.

Nomadland. Dramat – To trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern (Frances McDormand) podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.

źródło/www.tck.pl