Przed nami Dzień Dziecka!

Nadchodzi czerwiec – miesiąc niezwykle istotny dla naszego miasta, albowiem właśnie wtedy celebrowane są Dni Tarnowa. Jest to również czas ważny dla wszystkich dzieci, ponieważ miesiąc ów rozpoczyna się od Dnia Dziecka, który przypada niezmiennie 1 czerwca. Z tejże okazji postanowiliśmy przyjrzeć się najciekawszym propozycjom oferowanym przez nasze miasto.

W Parku Strzeleckim trwają ostatnie przygotowania do otwarcia placu zabaw w ogródku jordanowskim. Praktycznie wszystko jest już gotowe, a powierzchnia jest już dostępna dla najmłodszych oraz ich opiekunów. A przecież jeszcze niedawno przechodzące obok parku dzieci przyglądały się z zaciekawieniem prowadzonym w tymże miejscu pracom. Rodzice nie mogli oderwać swoich pociech od parkowego ogrodzenia. Teraz będzie odwrotnie – dzieci nie będą chciały opuścić ogródka jordanowskiego. Przypomnijmy, że wymienione zostały praktycznie wszystkie urządzenia do zabaw, wymierzono nowe piaskownice, postawiono ławki i stoliki, zjeżdżalnie, urządzenia do wspinaczki, siłownię, plac do gry w boule, a także innowacyjne huśtawki, które umożliwiają wspólną zabawę dzieciom i rodzicom. Jedynie reprezentacyjny muchomorek nie zmienił swojego miejsca, ale został skrzętnie odrestaurowany. Do oficjalnego otwarcia placu zabaw dojdzie 1 czerwca.

Dzień później dzieciaki będą mogły kontynuować zabawę na obszarze Pałacu Młodzieży w Tarnowie, gdzie z okazji Dnia Dziecka odbędzie się Piknik Rodzinny. Organizatorem imprezy jest Rada Osiedla Starówka oraz Pałac Młodzieży. Najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji m.in. występy zespołów tanecznych, solistów, zespołów muzycznych, turniej koszykówki, liczne gry i zabawy, planszówki, malowanie twarzy, czy wspólny trening z siatkarkami pierwszoligowej drużyny Grupa Azoty Jedynka Tarnów. Starówka nie zapominała również o dorosłych oraz seniorach, którzy będą mogli uczestniczyć w pokazach edukacyjnych m.in. dotyczących szeroko pojętej tematyki zdrowotnej.

– Serdecznie zapraszamy Państwa 2 czerwca na tereny Pałacu Młodzieży, gdzie zaprezentujemy Strefę Zdrowia CenterMed, atrakcje Pałacu Młodzieży, Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnych, stoisko Straży Miejskiej ze znakowaniem rowerów i kolportaż opasek bezpieczeństwa, trening i mecz siatkarski, koncert Pawła Mazura, wiele konkursów, nagród, kiermasze, stoisko gastronomiczne, będzie można bezpłatnie skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni „Miś” – hitu wakacji 2018, czy 7-metrowego toru przeszkód. Na koniec proponujemy kino plenerowe i film „Rodzinka nie z tej ziemi”. Wszystko to dla naszych dzieciaków i nie tylko – mówi Jerzy Kowalski, przewodniczący Rady Osiedla Starówka.

Z kolei dla młodych zwolenników piłki nożnej Gemini Park przygotowało piłkarski Dzień Dziecka. A wszystko to w związku z największym świętem piłkarskim roku, czyli nadciągającym Mundialem. Dzień Dziecka w Gemini będzie trwał na okrągło, czyli przez dwa dni – 1 i 2 czerwca. Parking galerii przemieni się w arenę piłkarskich zmagań. Na jego powierzchni zostanie wzniesione miasteczko futbolowe, w którym młodzi adepci piłki będą mogli przeprowadzić trening przed Mistrzostwami Świata. Znajdą się w nim m.in. mega piłkarzyki, siłomierz – kopacz, czy bramka umożliwiająca wyrobienie sobie celnego strzału, co w meczu jest rzeczą najważniejszą. Najaktywniejsze dziecko, które przejdzie pomyślnie ów trening i zbierze pieczątki zostanie nagrodzone niezbędnym dla każdego kibica gadżetem. Gemini Park przygotowało również konkursy, w których nagrodą będzie rodzinna wycieczka do Disneylandu lub Legolandu, ufundowana przez biuro podróży ITAKA w Gemini Park Tarnów.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w tym wyjątkowym dniu coś dla siebie w naszym mieście!

 

Krystian Janik