Powstaje KROMKA – Centrum Wolontariatu Fundacji Kromka Chleba.

Jak dobrze wiemy Fundacja Kromka Chleba od prawie 20 lat pomaga w Tarnowie i jego okolicach ludziom samotnym, bezdomnym, uzależnionym, oraz starszym. Za niedługo zakończony się budowa Hospicjum Via Spei, które jest projektem Fundacji, a wraz z otwarciem placówki pojawią się ludzie, którzy na ostatnim etapie życia będą potrzebowali szczególnej opieki i troski a także szczególnego wsparcia.

Fundacja wciąż prowadzi też inne inicjatywy, takie jak łazienka dla bezdomnych, Uniwersytet Trzeciego Wieku, wsparcie dla Wspólnoty Wieczernika Cenacolo, która tworzy dom dla osób uzależnionych. Nowym projektem jest kampania społeczna „Przyjaźni seniorom”, której celem jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób starszych.

Prawidłowe działanie Fundacji zależy od pomocy innych ludzi dobrej woli, zarówno tych którzy zapewniają wsparcie finansowe, materialne oraz znajdują wolny czas i są chętni do pomocy. Dlatego postanowiono, aby stworzyć centrum wolontariatu w formie żywej społeczności osób podzielających przekonanie, że pomaganie słabym i potrzebującym jest wspólnym obowiązkiem. Niezależnie od wieku, płci i umiejętności każdy jeśli tylko chce może wesprzeć pomysłowością, poprawić jej funkcjonowanie, a nawet stać się liderem i zając się organizacją pracy wolontariuszy, budujących ich społeczność oraz inicjujących nowe projekty. Chcących wziąć udział w prostych pracach wykończeniowych przy Hospicjum, a w bliskiej już przyszłości zająć się w Hospicjum ogrodem. Uniwersytet Trzeciego Wieku poszukuje wykładowców i dodatkowa pomoc dla osób bezdomnych, które chcą zbadać swoje zdrowiem i skontaktować z urzędem czy skorzystać z opieki prawnej by stanąć na nogi.

Fundacja liczy na inicjatywy ludzi, którzy po zapoznaniu się z jej działalnością, przyjdą z własnymi pomysłami, a ze współpracy na pewno wyjdzie z tego coś naprawdę wyjątkowego.

Skontaktuj się i dołącz do wolontariat@kromkachleba.pl. Więcej na www.kromkachleba.pl