Pomóżmy tarnowskiemu oddziałowi PTTK.

Ratunek dla Tarnowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Niestety z powodu pandemii koronawirusa wiele działalności i instytucji promujących nasze miasto zmaga się z ogromnym kryzysem finansowym. Kina, restauracje, teatr, czy turystyka przeżywają duże problemy z powodu braku zainteresowania oraz wielu ograniczeń reżimu sanitarnego, nie mając  tym samym możliwości zarabiania. 

źródło/www.tarnow.pttk.pl

PTTK w Tarnowie jest największą jak i najstarszą polską organizację turystyczną, która powstała w 1950 roku poprzez połączenie Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (utworzonego w 1873 roku) oraz Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego założonego z kolei w 1906 roku. Dziś PTTK zrzesza blisko 150 tysięcy ludzi w ponad 400 oddziałach na terenie całego kraju. Kłopoty nie ominęły także tarnowskiego oddziału PTTK, który zachęca do dokonywania wpłat na konto placówki – wspierając tym samym instytucję, z której nasze miasto może być naprawdę dumne.

We wcześniejszych latach sięgających 1923 roku, kiedy to tworzyło się tarnowskie PTTK, udało się oddziałowi przetrwać okres międzywojenny i późniejsze ustrojowe przemiany, by przez długie lata służyć mieszkańcom i przybywającym do Tarnowa turystom. Dziś niestety placówka musi mierzyć się ze skutkami epidemi koronawirusa i brakiem pieniędzy na utrzymanie. Jeśli sytuacja i wsparcie nie pojawi się w najbliższym czasie, oddział PTTK grozi bankructwo. Rygorystyczne obostrzania i jego skutki z jakimi teraz się zmagamy – zakaz organizowania między innymi rajdów, wycieczek, grupowego zwiedzania miasta i okolic, doprowadzi do braku możliwości zasilania budżetu instytucji.

Wiadomość o zbiórce została już ogłoszona w serwisie www.pomagam.pl lub na stronie oddziału: www.tarnow.pttk.pl.  Celem akcji jest zebranie ok. 10 tysięcy złotych. Na dzień dzisiejszy wpłacono dopiero 2360 złotych. Wszystkie osoby które pomogą w ratowaniu tarnowskiego oddziału PTTK, otrzymają zaproszenie na wycieczkę po Tarnowie, jako forma podziękowania za wsparcie w tym ciężkim dla wszystkim czasie.

źródło fot. i inf. www.tarnow.pttk.pl